447 osób online (290 desktop_mac) (157 stay_primary_portrait)
Jak zdrowo zgubić tłuszczyk?
Jak zdrowo zgubić tłuszczyk?

Nadszedł letni czas, kiedy wszędzie wokół nas, pojawiają się doskonale wysportowane męskie sylwetki i pięknie kobiece wyrzeźbione ciała..na plaży, ścieżkach w parku. Każdy z nas wolałby je oglądać w swoim domu, w lustrze. Jednak co zrobić, gdy jeszcze nie udało nam się zgubić zbędnych i niechcianych kilogramów? Oczywiście wszelkiego rodzaju szybkie „diety cud” nie są rozwiązaniem! Badanie opublikowane w czerwcu br w American Collage of Nutrition, przedstawia interesujący sposób na pozbycie się nadprogramowej masy ciała. Skutkiem ubocznym jest nie tylko poprawa samopoczucia, ale także usprawnienie metabolizmu. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej, zachęcam do przeczytania poniższego artykułu.

Po co odznaczać zjedzone posiłki w mojej diecie?
Po co odznaczać zjedzone posiłki w mojej diecie?

I tak mam mało czasu, a jeszcze chcą żeby odznaczać posiłki! Bez żartów! Kto ma na to czas? STOP! przeczytaj więcej dlaczego to dla Ciebie ważne!

Gluten „dobry” czy „zły”?
Gluten „dobry” czy „zły”?

Zapewne o złej sławie glutenu słyszał każdy z nas. Jednak czy warto z niego zrezygnować? Jak jego wykluczenie z diety wpłynie na stan zdrowia? Jak widać jedno pytanie, stawia kolejne. Zewsząd słyszy się różne, skrajnie przeciwstawne opinie. Niektórzy zachęcają do jego wyeliminowania, gwarantując liczne korzyści zdrowotne czy spadek masy ciała. Jednak jak znaleźć złoty środek? Jaka jest prawda? W poniższym artykule znajdziecie najnowsze informacje poparte danymi zebranymi przez American Heart Assosiacion (AHA) z bieżącego roku.

Śniadanie? Dlaczego jest takie ważne…
Śniadanie? Dlaczego jest takie ważne…

Nie od dziś wiadomo, że jedzenie śniadań pozytywie wpływa na stan zdrowia. Ale jakie śniadanie jest najlepsze? Dlaczego ciągle się o nim mówi, jako o najważniejszym posiłku w ciągu dnia? W poniższym artykule, w Europejski Dzień Śniadania odpowiemy na te pytania i rozwiejemy Wasze wątpliwości.

Przesilenie wiosenne czy depresja?
Przesilenie wiosenne czy depresja?

Za oknem pełnia słonecznej wiosennej pogody a ty czujesz się jakby dopadła Cię jesienna chandra? Nie wiesz jak sobie z nią poradzić? Nie jesteś pewien co Ci dolega? Po lekturze poniższego artykułu z pewnością znów poczujesz się u sterów własnego życia…

8 porcji warzyw i owoców przedłuża życie!
8 porcji warzyw i owoców przedłuża życie!

Wysokie spożycie warzyw i owoców jest jednym z fundamentów zdrowej diety, co zostało zarekomendowane i potwierdzone między innymi poprzez opracowanie w 2016 r przez Instytut Żywności i Żywienia - Nowej piramidy zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej. Powodem wprowadzenia zmian są wzrastające w zastraszającym tempie zachorowania na choroby układu krążenia oraz nowotwory. To właśnie one są główną przyczyną przedwczesnych zgonów na całym świecie ( 2013 r. około 25 mln zgonów). Zalecenia te w szczególności opierają się na wynikach badań epidemiologicznych, które wykazywały odwrotną zależność między wysokim spożywaniem warzyw i owoców a ryzykiem zachorowania na niektóre nowotwory, choroby układu krążenia czy udar. Jednak na pytanie, jaka jest optymalna ilość spożycia warzyw i owoców, w celu zmniejszenia występowania chorób przewlekłych oraz przedwczesnej śmierci, pozostawał dotychczas bez odpowiedzi.

OSTRA PAPRYKA A DŁUGOWIECZNOŚĆ
OSTRA PAPRYKA A DŁUGOWIECZNOŚĆ

Przyprawy i zioła ze względu na swą różnorodność, są od wieków wykorzystywane do przygotowywania posiłków, by nadać im niepowtarzalny smak, aromat czy kolor. Zyskały one sławę, nie tylko dzięki swoim właściwościom technologicznym, ale również ze względu na ich leczniczy wpływ na organizm. Już Hipokrates i Galen uważali, że stosowanie przypraw i ziół może przywrócić równowagę organizmu.

Witamina E – młodość i zdrowie w zasięgu ręki
Witamina E – młodość i zdrowie w zasięgu ręki

Nie od dziś wiadomo, iż witamina E zwana też „witaminą młodości” posiada unikalne właściwości. Nowe badania wykazały, że osoby z zespołem metabolicznym (zespołem X), charakteryzującym się licznymi zaburzeniami związanymi z występującą otyłością, cukrzycą typu 2 czy podwyższonym stężeniem cholesterolu, potrzebują jej znacznie więcej w porównaniu do osób zdrowych. Dzięki czemu witamina płodności ogrywa tak dużą rolę w zespole X? Czym się charakteryzuje? Gdzie możemy ją znaleźć? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Mała przekąska, dużo zdrowia - moc orzecha
Mała przekąska, dużo zdrowia - moc orzecha

Każdy z nas na pewno nie raz miał ochotę na małe, co nie, co. Niezależnie czy po tą małą przekąskę sięgamy w momencie głodu, czy dla poprawy nastroju, warto aby wraz z kaloriami z nią dostarczanymi płynęły korzyści dla naszego zdrowia. Co zrobić, by mądrze a jednocześnie szybko wybrać produkt do przekąszenia? W poniższym artykule znajdziecie odpowiedź.

Dieta śródziemnomorska, a praca mózgu - najnowsze doniesienia!
Dieta śródziemnomorska, a praca mózgu - najnowsze doniesienia!

Wraz z wiekiem mózg zmienia strukturę oraz zmniejsza swoją objętość. Jest to naturalny proces zawiązany ze starzeniem organizmu. Nasuwa się jednak pytanie, czy istnieje sposób na zahamowanie lub chociaż spowolnienie tego procesu?

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego