102 osoby online (66 desktop_mac) (36 stay_primary_portrait)

8 kroków, które zagwarantują Ci sukces Noworocznych Postanowień!

28.12.2016

8 kroków, które zagwarantują Ci sukces Noworocznych Postanowień!

Większość z nas nie ma większego problemu z wyznaczeniem swoich celów. Po chwili zastanowienia jesteśmy w stanie określić swoje życiowe priorytety lub to, co na danym etapie życia jest dla nas ważne. Zdecydowanie trudniejszym zadaniem jest ich realizacja.. "Schody", które musimy pokonać, wielokrotnie są kręte i strome, co jest źródłem wielu frustracji.

Jak więc odnieść sukces i nie zwariować podczas jego realizacji?

Oto kilka niezawodnych pomysłów:

1. Stwórz PLAN.

Nie czekaj na odległe „kiedyś”. Ustalenie celów to Twój pierwszy krok, od którego zależy wszystko. Tu i teraz. Zastanów się, dokąd zmierzasz, jakich narzędzi potrzebujesz i kto może Ci pomóc w zdobyciu tego, czego pragniesz.  Ale co najważniejsze, nie bój się wyznaczyć sobie PLANU B. Życie stawia Nas w różnych sytuacjach i w każdej musimy sobie poradzić znajdując rozwiązanie. Pamiętaj nasi eksperci z Lionfitness są dla Ciebie zawsze dostępni i będą Cię wspierać w Twoich postanowieniach. Dieta i sport to to na czym się znamy i chętnie Ci pomożemy. Razem osiągniemy niemożliwe!

2. Najpierw małe kroczki.

Przecież wiesz, że nie od razu Rzym zbudowano J Nie skupiaj się na zbyt wielu sprawach jednocześnie. Spróbuj skoncentrować cały swój zapał na jednym konkretnym zadaniu, które wiesz, że jesteś w stanie wykonać codziennie. I tak przez kolejne dwa tygodnie podejmij wyzwanie, by np. wstawać 15 minut wcześniej czy wypić 8 szklanek wody w ciągu dnia. Buduj swoje zdrowe nawyki każdego dnia. Doda Ci to pewności siebie i pobudzi w Tobie pasję, by chcieć więcej.

3. Zapisz swoje postanowienia.

Nie zapomnij określić ich realizacji w konkretnym przedziale czasowym. „Deadline’y” zmieniają życzenia w cele, które można osiągnąć. Zapisywanie tego, czego od siebie oczekujesz, ma ogromną moc. Dzięki temu jesteś w stanie kontrolować to, co robisz. Pozostajesz skupiony i oddany „sprawie” Twojego zdrowia. Jeszcze lepszą metodą, która może być dla Ciebie pomocą to zwizualizowanie swoich zamiarów. Na przykład: wyobraź sobie, jak będziesz wyglądać, jeśli będziesz wykonywać założenia swojego planu treningowego przez kolejny miesiąc, pół roku czy rok, co dzięki temu zyskasz, jak będziesz się czuł, jak Twoje życie będzie wyglądało. Widzisz to, więc jest to możliwe. Pamiętaj o swoich marzeniach, nigdy ich nie odpuszczaj, a na pewno się ziszczą.

4. Bądź konkretny, ale nie popadaj w skrajności.

Unikaj takich sformułowań, jak „więcej”, „dużo”, czyli „będę więcej ćwiczyć”, „będę jeść dużo warzyw”. Chyba zgodzisz się, że pozostawiają one zbyt wiele manewrów by się wycofać. Zamień je na konkretne ilości, które masz możliwość zmierzyć, skontrolować. Łatwiej jest wykonać zadanie, jak mamy jasno ustalony cel, np. 4 porcje warzyw dziennie, 3 treningi w ciągu tygodnia. Z drugiej strony nigdy nie mów „nigdy” czy „zawsze”. Wszystko albo nic często prowadzi do rezygnacji, poddania się, a przecież nie oto Nam chodzi. Każdy z Nas ma chwile słabości. Ważne jest by być uczciwym wobec siebie i dać sobie drugą szansę. Nie wolno popadać w skrajności, bo zbyt duże zafiksowanie się na zdrowej diecie może doprowadzić do ortoreksji, a nadmierne treningi do przetrenowania.

5. Nie oczekuj doskonałości.

Jak pokazują badania z Univeristy of Scranton około ¼ badanych rezygnuje ze swych noworocznych postanowień w ciągu pierwszego tygodnia, 36% w ciągu miesiąca a cel osiąga zaledwie 8% ankietowanych. Co zrobić, aby znaleźć się w grupie wojowników o lepsze „ja”? Nie wymagaj od siebie cudów, oczekuj tylko realnych rzeczy. Wyznacz sobie postanowienie np. noworoczne, ale zaraz po tym ustal konkretne kroki które cię do niego doprowadzą (temat dokładnie zgłębimy w najbliższym artykule). Porażki, niepowodzenia zdarzają się każdemu z Nas, ale dzięki Nim stajemy się silniejsi. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest WYTRWAŁOŚĆ. Zaakceptuj to, że osiągnięcie tego, co sobie postanowiłeś, może nie udać się za pierwszym podejściem, nie zniechęcaj się i próbuj dalej.

6. Śledź swoje postępy.

Pamięć może być bardzo selektywna. Wygodnie jest Nam zapomnieć o zjedzonym ciastku a pamiętać o ćwiczeniach, które nie miały miejsca. Jedynym sposobem, aby wiedzieć NA PEWNO, co miało miejsce, jest regularne sprawdzanie wcześniej spisanej listy celów.

7. Nagradzaj siebie za odniesiony SUKCES.

Nie karz się za niepowodzenie. Przez takie działanie, faul'ujemy samych siebie. Negatywne myśli często czyhają w naszych głowach, by informować Nas, co zrobiliśmy źle. Nie odniesiesz sukcesu, gdy będziesz się katować tym, co było niewłaściwe. Skup się na tym, co wykonałeś prawidłowo. Zrób krok w tył, wynieś naukę z poniesionej porażki i zrób dwa kroki do przodu. Nie oglądaj się za siebie. Twój cel jest na wyciągnięcie ręki.

8. Znajdź swój „system” wsparcia.

Nie wstydź się poprosić o pomoc. Wspólny cel może zmienić wszystko. Zobacz, osoby, które mogą Ci pomóc, są wokół Ciebie – eksperci Lionfitness oraz Ci, którzy dzięki Nam zyskali nowe życie, są tu dla Ciebie. Dodanie, choć jednej osoby do „grupy wsparcia”, podwoi Twoją motywację, energię i zaangażowanie.

Podejmij wyzwanie w Twój projekt – NOWEGO „JA”! Nigdy nie zapominaj, że możesz TO zrobić, wystarczy że będziesz chciał. Do dzieła!!!

Zespoł LIONFITNESS

Motywacja Lion 3.0.

« fitness

0 komentarzy

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego