305 osób online (198 desktop_mac) (107 stay_primary_portrait)

Seks, jedzenie i sen – święta trójca mężczyzny

19.01.2018

Seks, jedzenie i sen – święta trójca mężczyzny

Zastanawialiście się kiedyś, jak często mężczyżni myślą o seksie? A może słyszeliście o opinii, iż takie myśli pojawiają się w głowach panów co 7 sekund? Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Ohio, przebadali dokładnie ten temat i doszli do ciekawych wniosków, które dają bardziej naukowy pogląd na tę sprawę.

Wspomniani naukowcy stwierdzili, że jeżeli chodzi o męskie potrzeby, to jedzenie i sen znajdują się na podium zaraz obok seksu.

W wyżej wspomnianym badaniu przebadano studentów z Uniwersytetu w Ohio, w tym 163 kobiet i 120 mężczyzn i zaobserwowano, że myśli dotyczące seksu nachodzą panów o wiele rzadziej, raczej w częstotliwości co godzinę, a nie co parę sekund. Zgodnie z wynikami badań, mężczyźni miewają myśli erotyczne 19 razy na dobę, a przedstawicielki płci pięknej 10 razy.

„Podawanie teorii, że jakoby mężczyźni myślą o seksie co 7 sekund, jest błędne. Niejeden facet może dojść do wniosku, że coś jest z nim nie tak i myśli o zabarwieniu erotycznym pojawiają się w jego głowie za rzadko. Przebadani studenci częściej myśleli o aspektach zdrowotnych” - uważa psycholog Terri Fisher.

Prawie tak samo często, jak o seksie, mężczyźni myślą o podstawowych potrzebach.  Statystyczny facet rozmyśla o kanapkach i pizzy 18 razy na dobę, za to o spaniu 11 razy. 

Istnieją pewne stereotypy kobiet i seksualności, a kobiet i pożywienia. Badania doktor Fisher wykazały, że kobiety myślą najczęściej o tym, co inni uważają o nich, trochę rzadziej o jedzeniu, do którego przywiązują o wiele większą wagę niż mężczyźni. Wyniki badań pokazują też, że kobiety są pod większą presją społeczną i boją się przyznać do tego, co i o czym tak naprawdę myślą.

Badanie jest dość zawężone. Należy zaznaczyć, że myśl o seksie może być tylko kilkusekundowa, a innym razem stać się fantazją trwającą 10 minut. Doktor Fisher zapewniła, że chce dokładnie zbadać różnice płci i będzie prowadziła kolejne doświadczenia. Rozpoczęła już eksperymenty na osobach powyżej 25. roku życia.

„Kiedy ludzie słyszą o niektórych z tych różnic, zazwyczaj ich nie kwestionują, ponieważ zgadzają się ze stereotypami dotyczącymi mężczyzn i kobiet” - mówi doktor Fisher.

„Gdyby tak się zatrzymać i spojrzeć na początki tych rzekomych różnic, często nie znajdziemy ich empirycznego poparcia” - dodaje.

To jasne, że seks jest czymś pięknym i wyjątkowym, ale pogląd, że panowie poświęcają tak dużo czasu na myślenie o nim, jest błędny. Stereotypy spychają nas często w przepaść niesprawiedliwości. Nie zapominajmy o tym.

« bieganie

0 komentarzy

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego