458 osób online (298 desktop_mac) (160 stay_primary_portrait)

Wypróbuj zielone koktajle

16.04.2012

Wypróbuj zielone koktajle

Daj sobie cztery tygodnie na to, by schudnąć, zyskać więcej energii, usprawnić pracę układu pokarmowego, lepiej wyglądać i tak też się czuć. Co musisz robić? Pij zielone koktajle.

Co to jest „zielony koktajl"?
To koktajl z owoców i zielonych warzyw, który z łatwością przygotujesz w domu. Zacznij od picia 1-2 takich napojów dziennie; na początek wystarczy porcja wielkości połowy szklanki. Miksuj owoce z różnymi rodzajami zielonych warzyw. Trudno sobie wyobrazić smak takiego napoju? Nie bój się, pijąc go prawie nie poczujesz, że zawiera zieleninę. Początkowo, zanim się przyzwyczaisz, możesz do blendera wrzucać więcej owoców, a mniej warzyw. Z czasem zmieniaj proporcje na korzyść zielonych warzyw. Wszystkie składniki miksuj aż do uzyskania kremowej konsystencji płynu. Pijąc, staraj się przeżuwać drobinki zawarte w napoju. Stopniowo zwiększaj objętość koktajli do szklanki, a nawet więcej.

Dlaczego warto to robić?
Zwykle mamy kłopot ze zjadaniem wystarczającej ilości warzyw i owoców, a zielony koktajl ułatwia to zadanie. Wraz z nim organizm otrzyma porcję witamin i minerałów. Miksowanie sprawia, że wszystkie substancje odżywcze zawarte w takim koktajlu są łatwiej przyswajane przez organizm. Zielony koktajl to także sposób na wzbogacenie diety w błonnik.

Jak to działa?
Regularne picie zielonych koktajli pomaga schudnąć – jeśli zastąpisz część potraw warzywno-owocowymi napojami, masz szansę chudnąć w tempie pół kilograma tygodniowo. Ponad to usprawnisz działanie układu pokarmowego, uzupełnisz niedobory witamin i minerałów, zyskasz więcej energii, poprawisz wygląd skóry, zadbasz o zdrowie i poczujesz wyraźny przypływ energii. Jeśli wytrwasz cztery tygodnie, pijąc każdego dnia 1-2 zielone koktajle, masz szansę, że ta zdrowa praktyka stanie się twoim przyzwyczajeniem.

Przykładowy przepis
2 szklanki młodego szpinaku
2 szklanki mrożonych owoców, np. jagód
1 banan
½ łyżeczki cynamonu
możliwe, ale niekonieczne dodatki:
1 łyżeczka siemienia lnianego
1 łyżeczka miodu
Wrzuć wszystko do blendera i zmiksuj. Jeśli chcesz, aby napój był mniej gęsty, dodaj trochę świeżo wyciśniętego soku z limonki, cytryny, grejpfruta lub pomarańczy. Możesz korzystać z soków z kartonu, ale wybieraj soki niesłodzone, naturalne zamiast napojów owocowych i nektarów.

Eksperymentuj!
Miksuj różne owoce z zielonymi warzywami: sałatą, kapustą, brokułami, selerem naciowym, papryką zieloną, szczypiorkiem, pietruszką, cykorią, rukolą... Bardziej odważni mogą, gdy wiosna zazieleni już łąki i lasy, spróbować miksować liście lipy lub mlecza! Znajdź kombinacje, które najbardziej ci odpowiadają. Podziel się swoimi odkryciami na naszej stronie na Facebooku!

Jeśli zależy ci na odchudzaniu, nie dodawaj do koktajli mandarynek, czereśni, granatów, mango, bananów ani winogron (zawierają najwięcej cukru) i unikaj dosładzania napojów, także miodem.

Ciekawostka: czy wiedziałeś, że szpinak i brokuły zawierają białko, które stanowi aż 40% ich masy?

« odchudzanie

0 komentarzy

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego