547 osób online (355 desktop_mac) (192 stay_primary_portrait)
Czy po menopauzie warto ćwiczyć?
Czy po menopauzie warto ćwiczyć?

Mam nadzieję, że większość z was od razu po przeczytaniu pytania odpowiedziało na nie twierdząco. Chciałabym, aby kobiety w okresie okołomenopauzalnym również tak odpowiedziały. Niestety statystyki pokazują, iż niewielki odsetek kobiet po menopauzie uprawia jakąkolwiek aktywność fizyczną. Jest to wielki błąd, ponieważ to właśnie one mogą odnieść szczególne korzyści z uprawiania sportu. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do lektury.

Ile snu potrzebujesz, by żyć zdrowo?
Ile snu potrzebujesz, by żyć zdrowo?

Zmęczony? Chyba każdy z nas zna to uczucie związane z roztargnieniem i brakiem koncentracji. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie spałeś wystarczająco długo ostatniej nocy lub budziłeś się zbyt często. Jednak, czy da się jakoś zdefiniować stwierdzenie „wystarczająca długość snu”? Jeśli tak, ile to godzin i jakie czynniki mają wpływ na ten czas.

Seks, jedzenie i sen – święta trójca mężczyzny
Seks, jedzenie i sen – święta trójca mężczyzny

Zastanawialiście się kiedyś, jak często mężczyżni myślą o seksie? A może słyszeliście o opinii, iż takie myśli pojawiają się w głowach panów co 7 sekund? Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Ohio, przebadali dokładnie ten temat i doszli do ciekawych wniosków, które dają bardziej naukowy pogląd na tę sprawę.

Jaki sport jest najlepszy dla dziecka?
Jaki sport jest najlepszy dla dziecka?

American College of Sports Medicine (ACSM) niedawno przeprowadziło badanie w którym naukowcy zbadali związek między aktywnością fizyczną dzieci a ich wynikami w nauce. Badanie przeprowadzono aby sprawdzić słuszność tezy, że zajęcia wychowania fizycznego występujące codziennie w grafiku zajęć dziecka mają pozytywny wpływ na jego zdolność do sprawniejszego zdobywania wiedzy. Czy badanie potwierdziło tę tezę?

Morsowanie - sposób na końskie zdrowie czy czyste szaleństwo
Morsowanie - sposób na końskie zdrowie czy czyste szaleństwo

Morsowanie zdobywa coraz więcej fanów w każdym wieku. Jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowe kluby morsa, w których członkowie traktują ten "sport" jako nie tylko receptę na długowieczność ale i rewelacyjny sposób na wspólne spędzenie czasu. Na Syberii 5-6 latki hartują się zażywając dzień w dzień 2,5 minutowe mroźne kąpiele śnieżne, po których korzystają z sauny. Dzieci z wypiekami na twarzach szaleją w śniegu, dzięki czemu jak mówią Panie nauczycielki ich frekwencja w przedszkolu jest niemalże 100%. Jak wszystko co cieszy się popularnością, morsowanie ma też swoich przeciwników, którzy serwują nie błahe argumenty takie jak hipotermia, zawał a nawet zgon. Pozostaje pytanie..wskoczyć do przerębla czy pod pierzynę?

7 największych trendów fitness do przetestowania jesienią. Czy znasz je wszystkie?
7 największych trendów fitness do przetestowania jesienią. Czy znasz je wszystkie?

Jesień to dla wielu z nas jedna z najbardziej ponurych i przygnębiających pór roku. Są jednak tacy, którzy uwielbiają ją za jej niepowtarzalny klimat - spadające z drzew, różnokolorowe liście oraz mgliste i rześkie poranki. Jedno jest pewne – na zewnątrz zrobiło się już wyraźnie chłodniej. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy przestać ćwiczyć i dbać o swoją formę. Sezon jesienny to tak naprawdę świetny czas na to, żeby zadbać o swoje zdrowie! Oto 7 największych trendów fitness, które możesz wykorzystać jesienią 2017 roku.

9 skutecznych wskazówek na odchudzanie!
9 skutecznych wskazówek na odchudzanie!

"Żyj zdrowo i aktywnie" - to wcale nie musi być pusty slogan. Żeby zmienić swoje nawyki, nie trzeba przewracać swojego życia do góry nogami. Wystarczy kilka drobnych poprawek, modyfikacji, które bardzo często w zasięgu ręki i nie wymagają wyrzeczeń. Przeczytajcie kilka wskazówek, które pomogą Wam osiągnąć swój cel.

Moc efektu placebo w sporcie
Moc efektu placebo w sporcie

"Sport to bardzo ciężka praca." To bynajmniej nie nasza opinia a słowa wymawiane przez wiele osób które szukają wymówki, żeby nie ćwiczyć. Masa ludzi na samą myśl o treningu zaczyna sie pocić, a słowa "ja to się nie nadaję na te zajęcia, one są dla zaawansowanych", "nie dam rady, mam za słabą kondycję" to odpowiedz wielu osób namawianych na nowy, nieznany rodzaj treningu. Czy samo negatywne nastawienie do treningu może spowodować że ta aktywność nam się nie spodoba? Z drugiej strony czy wiara we własne siły sprawi, że nowa aktywność fizyczna mniej nas zmęczy? Jak się okazuje TAK.

Metoda na wieczną młodość!
Metoda na wieczną młodość!

Pomimo usilnych starań, jeszcze nikomu nie udało się powstrzymać nieubłaganego procesu starzenia. Do dziś! Badania z Brigham Young University ujawniają niezwykły sposób na spowolnienie przemijania sprawności czy urody. Czy jesteście gotowi na dawkę „tajemnej wiedzy” ;) ?

Testujemy Klub dla Ciebie
Testujemy Klub dla Ciebie

Drodzy Użytkownicy, specjalnie dla Was uruchomiliśmy nowy program: "Testujemy Klub dla Ciebie" Program Testujemy Klub dla Ciebie" opiera się na ocenie dokonanej przez testerów Lionfitness, którzy podczas wizyty w Klubie, incognito, przyglądają się jego organizacji pracy, ofercie, sprzętowi, pracy trenerów, poziomowi obsługi klienta, oraz wszystkim elementom, które składają się na całość wzorowego Klubu.

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego