348 osób online (226 desktop_mac) (122 stay_primary_portrait)

Muszę zrezygnować z jednego lub dwóch treningow w tygodniu. Z którego najlepiej zrezygnować i czy do niego wrocić, czy postępować zgodnie z planem treningowym, pomijając niewykonany trening?

Jeśli plan treningowy obejmuje dwa lub trzy dni ćwiczeń w tygodniu, nie ma większego znaczenia, z którego treningu zrezygnujesz. Możesz go pominąć i dalej postępować zgodnie z planem treningowym.

Jeżeli twój plan treningowym obejmuje cztery lub więcej dni treningowych w tygodniu, jeśli możesz, zrezygnuj z najkrócej trwającego treningu albo z tego, który jest najmniej męczący. Gdy wykonujesz trening siłowy, zawsze staraj się intensywnie ćwiczyć przynajmniej dwa razy w tygodniu. Realizując plan kardio, postaraj się intensywnie ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu. Jeśli więc pominiesz jeden z dwóch intensywnych treningów siłowych, albo jeden z trzech głównych (najdłuższych albo o zmiennej intensywności) treningów kardio, postaraj się do niego wrócić i go skompletować zamiast wysiłku mniej intensywnego.
Pamiętaj też, że pominięty trening to nie koniec świata. Każdemu zdarza się konieczność zrezygnowania z ćwiczeń. Najważniejsze jest, abyś trenował regularnie, niedopuszczając do tego, by pominięty trening pozbawił Cię motywacji.

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego