155 osób online (101 desktop_mac) (54 stay_primary_portrait)

Zaskakujące powody przybierania na wadze

15.11.2017

Zaskakujące powody przybierania na wadze

Wzrost wagi wynikający z przyjmowania większej niż zwykle dawki kalorii lub zaprzestania ćwiczeń fizycznych, jest czymś zupełnie naturalnym. Nie należy się więc przejmować, tylko wziąć w garść i naprawić to, co się zniszczyło. Ale co, jeśli nie doszło do żadnych zmian w diecie lub ruchu fizycznym, a waga wciąż rośnie? To znaczy, że pojawił się problem i czas zastanowić się jaki.

Do wzrostu wagi może przyczyniać się niedobór snu. Powoduje on zakłócenia hormonalne, które prowadzą do zwiększenia apetytu oraz do braku odczuwania sytości po jedzeniu. 

Tycie może być także efektem stresu. Kiedy żyjemy zbyt intensywnie, nasz organizm przechodzi w tryb przetrwania. Wówczas zaczyna się wydzielać kortyzol – hormon stresu, który powoduje m.in. wzrost apetytu. 

Innym sprzymierzeńcem zwiększania masy ciała są leki antydepresyjne. Niestety, jest to jeden ze skutków ubocznych, które mogą wystąpić podczas ich zażywania. Jeśli podejrzewasz, że ten problem dotyczy właśnie ciebie, porozmawiaj ze swoim psychiatrą o zmianie kuracji.

Medykamentami, które niosą ze sobą dodatkowe kilogramy, są również sterydy. Steroidowe leki przeciwzapalne niestety prawie w każdym przypadku prowadzą do wzrostu wagi. Dzieje się tak, ponieważ dochodzi do zatrzymania wody w organizmie i zwiększenia apetytu.

 Jednym z trudniejszych schorzeń owocujących nadwagą jest niedoczynność tarczycy. Objawami towarzyszącymi są: zmęczenie, osłabienie, senność i poczucie zimna. Zbyt mała ilość hormonów tarczycy spowalnia metabolizm. Odpowiednie leki mogą unormować tę sytuację.

Przyrost kilogramów obserwuje się również u osób z zespołem Cushinga. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest nienaturalnie wysoki poziom hormonu stresu.

 Zwiększona masa ciała jest też objawem zespołu policystycznych jajników. Wszystko rozbija się o brak równowagi hormonalnej, która skutkuje tyciem. U kobiet dotkniętych tym schorzeniem występuje dodatkowo insulinooporność, która bywa przyczyną dodatkowych kilogramów.

W przypadku choroby i wzrostu wagi nie należy panikować. Czasami niezbędna konsultacja może pomóc rozwiązać problem - zarówno pomóc wyzdrowieć, jak i schudnąć.

Polecamy kontakt z naszymi dietetykami, jeżeli macie jakiekolwiek problemy ze swoim zdrowiem, które wpływają na Waszą wagę. Na pewno pomożemy!

Jeżeli jesteście naszymi klientami, polecamy kontakt przez Twój Profil, gdzie traficie do swojego Opiekuna, lub przez  [email protected]

Pozdrawiamy,

Zespół Lionfitness!

 

« dieta

0 komentarzy

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego