352 osoby online (229 desktop_mac) (123 stay_primary_portrait)

Czy trening siłowy (ujędrniający, odchudzający) można wykonywać aż sześć razy w tygodniu?

Tak, można, o ile będzie odpowiednio ułożony. Nie wszystkim jednak proponujemy takie rozwiązanie - osoby początkujące nie zawsze otrzymują propozycję trenowania siłowo pięć lub sześć razy w tygodniu.
Każdy program treningowy obejmujący dużą liczbę dni treningowych w tygodniu jest tak skonstruowany, by część treningów pomagała mięśniom wypocząć, a nie dodatkowo je męczyła. To dlatego niektóre treningi w takim programie są bardzo intensywne, a inne bardzo „lekkie“. W ten sposób ciało regularnie będzie wprawiane w ruch, choć czasami będziesz nim poruszać tylko po to, by poprawić krążenie krwi w mięśniach, lepiej je odżywić i przyspieszyć ich regenerację.
Gorąco zachęcamy do tego, aby zastosować się do naszych zaleceń treningowych. Osoby początkujące lub wracające do ćwiczeń po przerwie muszą liczyć się z tym, że pierwsze kilka treningów może spowodować silne zmęczenie lub ból mięśni. Ciepła kąpiel, dodatkowa sesja delikatnych ćwiczeń rozciągających i aktywny odpoczynek to wszystko, co można zrobić, aby sobie przynieść ulgę. Z czasem ciało przywyczai się do regularnych ćwiczeń i ból przestanie się pojawiać.

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego