558 osób online (363 desktop_mac) (195 stay_primary_portrait)

Fitness a sukces w miłości

15.11.2012

Fitness a sukces w miłości

Regularnie ćwicząc, możesz poprawić swoją prezencję (szczupła figura, jędrne ciało, wyprostowana sylwetka) i stać się bardziej pewna siebie. Kobiety zadowolone ze swojego wyglądu stają się bardziej atrakcyjne dla płci przeciwnej nawet wtedy, gdy nie mają idealnych proporcjii, czy wymiarów).

Pierwsza randka z obiektem twoich westchnień jest ciągle przed tobą? To dobry moment aby zacząć regularnie ćwiczyć. Chęć podobania się konkretnemu mężczyźnie jest bardzo silną motywacją do tego, by zadbać o swoją kondycję fizyczną. Jeśli jednak jesteś na etapie spełnionej miłości, ryzykujesz, że zaniechasz ćwiczeń. W końcu osiągnęłaś cel – zdobyłaś mężczyznę, więc może cię kusić, aby przestać dbać o siebie tak, jak to robiłaś wcześniej, gdy temperatura towich uczuć była bliska wrzeniu.

Czy wiesz, że mężczyźni lubią, gdy kobieta dba o siebie? Nie chodzi jedynie o regularne wizyty u fryzjera i manikiurzystki, ale o ćwiczenia fizyczne.

Regularna aktywność fizyczna może także poprawić jakość twojego życia seksualnego. Badania przeprowadzone na University of Austin Texas dowiodły, że w czasie podniecenia seksualnego pochwa kobiet aktywnych fizycznie jest lepiej (o 169%!) ukrwiona niż u kobiet nieaktywnych. Lepsze ukrwienie oznacza intensywniej przeżywaną przyjemność.

Ciekawostka:
Ulicą idzie dziewczyna. Ma przyspieszony oddech, jej serce bije bardzo szybko, ma spocone dłonie i lśniące oczy... Zgadnij – czy ona jest zakochana, czy... właśnie wraca z zajęć aerobiku? Obie odpowiedzi mogą być poprawne, ponieważ stan zakochania wywołuje fizyczne objawy podobne do objawów wysiłku fizycznego. To nie żart! Zarówno sport jak i miłość powodują wydzielanie się zwiększonych ilości przeróżnych substancjii chemicznych, które oddziałują na mózg niemal jak narkotyk. Gdy jesteś zakochana, czujesz się szczęśliwa, pełna energii, tryskasz pomysłami. Jeśli kiedykolwiek wybrałaś się na jogging, albo aerobik, wiesz, że po treningu czujesz się podobnie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż chemia miłości jest podobna do chemii wysiłku fizycznego.

Początkom miłości towarzyszy prawdziwy koktajl chemiczny – mieszanka fenytelaminy (przyspiesza przepływ informacji między komórkami), dopaminy (sprawia, że czujesz się dobrze)i norepinefryny (stymuluje wydzielanie adrenaliny). Gdy organizm zbyt gwałtownie doda do krwi porcję fenytelaminy, a może się to stać pod wpływem spojrzenia lub dotyku ukochanej osoby, możesz dostać zawrotów głowy, mieć uczucie miękkich kolan i ogólnej niemocy. Zupełnie jak po bardzo intensywnym treningu...

Najważniejszymi hormonami wysiłku fizycznego są dopamina, adrenalina i endorfiny. Dwie pierwsze substancje są identyczne jak składniki koktajlu zakochanych. A endorfiny? Cóż, i one są substancjami, którym nie obce jest uczucie miłości. Tyle, że endorfiny są charakterystyczne raczej dla zaawansowanego etapu miłości, czyli uczucia dojrzałego, pozbawionego może gwałtownych uniesień, ale za to pełnego spełnienia i ciepła.

« fitness

0 komentarzy

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego