253 osoby online (164 desktop_mac) (89 stay_primary_portrait)

Nietypowe fakty związane z trenigiem kardio

05.09.2014

Nietypowe fakty związane z trenigiem kardio

Fitness to coś więcej niż ci się wydaje. Poznaj zaskakujące zjawiska związane z treningiem kondycyjnym.

Część z poniższych faktów warto wziąć sobie do serca zarówno na początku swojej przygody z treningami kardio jak i wtedy, gdy zamarzysz o wprowadzeniu ich na wyższy poziom zaawansowania.

1. Częste pokonywanie biegiem długich dystansów może zapobiegać utracie wagi! Im więcej i dłużej biegasz, tym lepiej do tego rodzaju wysiłku przystosowany staje się oragnizm, a to oznacza coraz mniejsze spalanie kalorii.

2. Gdy zdmuchniesz 50 świeczek na torcie, najprawdopodobniej będziesz mieć na swoim koncie ponad 120 000 kilometrów pokonanych na piechotę.

3. Zbyt dużo ćwiczeń kardio może spowodować, że twój organizm zacznie spalać tkankę mięśniową.

4. Bieganie powoduje obciążenie stóp ciężarem odpowiadającym twojej masie ciała pomnożonej przez 3 a nawet 4. To dlatego początkujących biegaczy mogą boleć stopy.

5. Taniec może być równie skuteczny w spalaniu kalorii i poprawianiu kondycji jak tradycyjny trening.

6. Od czego zależy to, czy treningi kondycyjne wejdą ci w nawyk? Od tego, czy ustalisz sobie realistyczne cele, czy nie będziesz przesadzać z intensywnością wysiłku, czy będziesz mieć wsparcie z zewnątrz (np. partnera do treningów).

7. Odwodniony organizm gorzej znosi wysiłek. Dlatego przed dłuższym treningiem kondycyjnym wypij trochę wody, a w czasie długiego treningu popijaj ją małymi łykami, co 15 minut.

8. Wyobrażenie sobie momentu ukończenia treningu w momencie jego rozpoczynania sprawia, że w trening włożysz więcej energii.

9. Nie ćwicz z pustym żoładkiem! To prosta droga do tego, żeby spalać mięśnie zamiast tłuszczu.

10. Długie treningi o niskiej intensywności uczą organizm magazynowania tłuszczu. Lepiej jest zatem trenować krócej, ale bardziej intensywnie.

« trening

0 komentarzy

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego