556 osób online (361 desktop_mac) (195 stay_primary_portrait)

Zbędny i niezbędny sprzęt podczas treningu w domu.

01.09.2016

Zbędny i niezbędny sprzęt podczas treningu w domu.

Trenujesz w domu? Decyzja podjęta. Super! Najważniejsze aby jasno ustalić plan i miejsce działania. Teraz już tylko zostaje przygotowanie swojego własnego treningowego atelie. Jak to zrobić? Nie martw się, my Ci w tym pomożemy. Z Nami nie będziesz musiał/a wydać fortuny na drogie sprzęty. Wystarczą podstawowe przyrządy i troszkę kreatywności.

MATA

Niezwykle popularny i funkcjonalny sprzęt. Warto w nią zainwestować, zwłaszcza że jest stosunkowo niedroga, bo od dziś będziesz na niej spędzać sporo czasu. Twój kręgosłup podziękuje Ci za jej nabycie a uwierz mi że trening na macie w przeciwieństwie do trening na kocu nie narazi Twoich nerwów na uszczerbek. Mata dobrze przywiera do podłoża dzięki czemu nie ślizgasz się, Twoja pozycja jest stabilna, mięśnie pracują w zaplanowanym torze ruchu a i rozciąganie staje się o wiele przyjemniejsze. Są różne rodzaje mat, my polecamy te składane na pół, dosyć grube i o długości odpowiadającej Twojemu wzrostowi. Nie kupuj mat zwijanych w rulon!  To prawda że są wygodne w transporcie, lekkie i tanie. Jednak wasza mata ma być w domu a nie na biwaku. Dlatego lepiej aby cała jej powierzchnia przylegała do ziemi a nie wywijała się we wszystkich kierunkach Świata. Dlaczego gruba? Bo lepiej amortyzuje przy intensywnych ćwiczeniach, dzięki czemu unikniesz siniaków i obić na Twym coraz to szczuplejszym ciele.

SZTANGIELKI

Inaczej nazywane handelkami, czy też hantlami w zależności od ich ciężaru czy też sympatii do nichJ. Na siłowni widzimy cały stojak a niekiedy kilka stojaków załadowanych tym niezwykle przydatnym w treningu żelastwem. Ty możesz obyć się bez nich wybierając trening z obciążeniem własnego ciała, jednak używając tych jakże pomocnych obciążeń lub wprowadzając je do ćwiczeń dasz nowy bodziec który pozwoli Ci osiągnąć rewelacyjne efekty a przecież o to Nam chodzi. Jednak nie oznacza to, że zamiast szafki na buty w Twoim przedpokoju musi zagościć stojak na hantle. Małe odważniki możesz zastąpić 0,7l butelkami napełnionymi wodą, nieco większe tymi o pojemności 1,5l czy 2l. W przypadku hantli ważny jest stabilny chwyt. Jeśli masz małe dłonie możliwe że lepiej będzie jak zainwestujesz w profesjonalne hantle – 1 parę. Dokładnie, 1 para Ci wystarczy. Na rynku dostępne są hantle składające się z talerzy które mogą zmieniać swój ciężar od 1 kilograma do 5 i takie będą dla Ciebie idealne.

SKAKANKA

Nie potrzebujesz jej, wystarczy Twoja wyobraźnia. Podczas rozgrzewki zamiast skakać przez sznurek, skacz wysoko zadzierając kolana w powietrzu. Możesz robić przeplatankę, lajkonita, skakać do tyłu..zabawa jak i rozgrzewka murowana, a Ty sam będziesz zaskoczony jak dobrze Ci to idzie ;) Ważne tylko, żebyś przykładał/a się do tych podskoków tak samo jak zawsze, dodatkowo musisz zrobić dwa razy więcej powtórzeń niż przy wykorzystaniu namacalnej skakanki.

STEP

Bez dwóch zdań to przyrząd niezbędny podczas zajęć fitness w klubie sportowym. Całe szczęście ty ćwiczysz w domu więc go nie potrzebujesz..wystarczy że masz schody. Schody prowadzące na piętro, schody na klatce, schody wejściowe do twojego domu, a właściwie jeden, pierwszy schodek. Bo tylko tyle potrzebujesz żeby wypracować piękny triceps robiąc szwedzkie pompki, uwypuklić pękaty brzuchaty łydki czy rozgrzać się przed treningiem robiąc wbiegi na stopień.

ATLAS/SUWNICA/SZTANGA no i ławeczka skośna

Masz współlokatora? Chłopak, koleżanka, siostra, brat a może 10 kilogramowy synek? Jeśli tak to sprawa załatwiona. Nie potrzebujesz sztangi z ciężkimi talerzami do przysiadów, piłki lekarskiej do treningu mięśni skośnych brzucha, ani ławeczki do robienia brzuszków. Ciężar ciała Twoich bliskich jest wystarczający. Uwierz mi, że z chęcią pomogą Ci w treningu, dodatkowo będziecie mieli super zabawę a w rezultacie zarazisz ich pozytywną energią i chęcią do ćwiczeń w domu.

Jeśli masz jakieś własne, sprawdzone pomysły na domowe zamienniki przyrządów do ćwiczeń podziel się nimi z Nami. Nasi użytkownicy jak i my sami chętnie je wypróbujemy.

« fitness

0 komentarzy

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego