102 osoby online (66 desktop_mac) (36 stay_primary_portrait)

Zmotywuj się - ciekawe informacje o fitnessie

24.10.2014

Zmotywuj się - ciekawe informacje o fitnessie

Co ty wiesz o fitnessie...? Podajemy fakty i mniej typowe informacje o aktywności fizycznej. Część z nich ma szansę cię zmotywować do ćwiczeń, a część dać impuls do bardziej przemyślanego planowania treningów. Miłej lektury!

Po co ćwiczyć?
1. Choćby po to, by częsciej się uśmiechać! Aktywność fizyczna poprawia nastrój, a w leczeniu umiarkowanej depresji jest równie skuteczna co pigułki antydepresyjne.
2. Aby nie cierpieć z powodu PMS - panowie, to babska sprawa, ale humory waszych dam przeciez rzutują i na was. Wspólny jogging może zapobiec kłótni i "chym dniom" po niej następującym.
3. Aby mieć lepszy sex! Tak, tak - aktywni mają większą ochotę na miłosną gimnastykę i czerpią z niej większą przyjemność.

Kardio ciekawostki
1. Treningi wytrzymałościowe, a zwłaszcza te długotrwające, robią z ciała perfekcyjną maszynę do... magazynowania tłuszczu! Jesli nie trenujesz do maratonu, postaw więc na wysiłki krótsze, ale bardziej intensywne.
2. Nie znosisz biegać, ale uwielbiasz tańczyć? I co z tego? Aby być w formie nie trzeba biegać, wystarczy tańczyć - to też superskuteczny sposób na fitness.
3. Zadyszka zatrzymuje cię w połowie zaplanowanej trasy (biegowej, rowerowej, itp)? Wyboraź sobie siebie na mecie - tyle czasem wystarczy, by ukończyć trening. Ot, siła umysłu!

Trening siłowy - tego nie wiedziałeś
1. Szybciej wzmocnisz mięśnie poświęcając więcej czasu nie na dźwiganie ciężaru, ale na jego opuszczanie! Zatem ciężary w górę dźwigaj szybciej, a opuszczaj je powoli. Dobra proporcja na początek to 1-2 s na dźwiganie i ok 4 s na opuszczanie.
2. Konsekwentne unikanie ćwiczeń siłowych przez całe życie sprawi, że w wieku 65 lat będziesz mieć nawet 80% masy mięśniowej mniej. To oznacza nie tylko fatalną sprawność ale i szybciutkie tycie.
3. Trening typu crossfit uczyni cię sprawniejszym niż zwykły trening siłowy. Na dodatek będziesz mniej podatny na kontuzje.« fitness

0 komentarzy

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego