560 osób online (364 desktop_mac) (196 stay_primary_portrait)

10 niezawodnych sposobów by znaleźć czas na ćwiczenia!

19.12.2016

10 niezawodnych sposobów by znaleźć czas na ćwiczenia!

Pierwszą wymówką przed podjęciem ćwiczeń, jaka przychodzi na myśl, jest brak czasu. Każdy z nas jest zapracowany. Na głowie mamy wiele spraw, które muszą być załatwione tu i teraz. Żyjemy z dnia na dzień, w pośpiechu. Jednak zauważ, że znajdzie się ktoś, kto jest tak samo lub nawet bardziej zapracowany od Ciebie, a wykonuje w tym momencie trening. Jeśli na chwilę się zatrzymasz i przyjrzysz się dokładniej swojemu planowi dnia, odkryjesz, że masz czas na aktywność fizyczną. Pamiętaj, zasługujesz, by mieć w ciągu dnia, czas dla siebie!

Poświęcenie, zaledwie kilka minut dziennie na wykonanie ćwiczeń, przyniesie Ci ogromne korzyści dla zdrowia. Doda energii i zapewni dobry nastrój.

Nowe badania opublikowanie w czasopiśmie „The Lancet” donoszą, iż w przypadku osób nieaktywnych fizycznie, zwiększenie aktywności w ciągu o 15 minut dziennie, może zmniejszyć o 14% ryzyko przedwczesnej śmierci, a zarazem wydłużyć życie nawet o trzy lata.

Należy pamiętać, że trening nie musi odbywać się na siłowni i trwać godzinę! Niezwykle efektowne dla zdrowia i poprawy kondycji, są również krótkie serie 10 minutowych ćwiczeń, wykonywane kilkukrotnie w ciągu dnia.

Nie jesteś jeszcze przekonany, że masz czas na ćwiczenia? Oto kilka praktycznych wskazówek, jak znaleźć czas na aktywność w ciągu pracowitego okresu już dziś.

1. Wstań wcześniej!

Wykonywanie ćwiczeń w godzinach porannych przynosi wiele korzyści, w tym reguluje apetyt, dodaje energii. Największą zaletą porannego treningu, będzie jego odznaczenie już na początku dnia. Takie rozwiązanie wydaje się najlepsze, gdyż często w godzinach wieczornych, pomimo najlepszych intencji, inne sprawy odciągają nas od aktywności – praca, pomoc dzieciom itp.

2. Wyłącz telefon, TV

Zastanów się, ile czasu spędzasz na przeglądanie stron internetowych, sprawdzanie poczty, oglądanie ulubionych seriali czy zdobywanie „leveli” w grze. Będziesz zaskoczony, jak wiele czasu umyka Ci na Facebooku czy Instagramie. Wyłączenie się z mediów na chwilę, da Ci cenne minuty, które możesz przeznaczyć na ulubione ćwiczenia, nawet w czasie najbardziej zajętego dnia. Do dzieła!

3. Bądź aktywnym widzem

Nierealnym byłoby całkowite odłączenie się od telewizji czy internetu.  Więc jeśli masz ochotę coś obejrzeć, włącz w między czasie kanał z ćwiczeniami i wykonuj je razem z trenerem on-line. Dobrym rozwiązaniem jest także trenowanie podczas przerw reklamowych – zyskasz dzięki temu nawet do 20 min aktywności fizycznej na godzinę oglądania TV w ciągu dnia.

4. Bądź aktywnym pasażerem

Jednym z najlepszych sposobów na włączenie aktywności do codziennego rytmu dnia, jest zrezygnowanie z biernego dojeżdżania do miejsca pracy czy szkoły. Jeśli mieszkasz blisko swojego celu podróży, wybierz przejażdżkę rowerową lub szybki marsz. Natomiast osoby, które dojeżdżają dosyć daleko, mogą spróbować wysiąść o dwa przystanki wcześniej a pozostałą część drogi pokonać pieszo.

5. Trenuj regularnie

Jednym z powodów, dlaczego tak trudno znaleźć czas na ćwiczenia w czasie zapracowanego dnia, jest brak regularności. Nie jesteśmy przyzwyczajeni by traktować ćwiczenia, jako codzienną niezbędną czynność. Zacznij od małych kroczków – włącz prostą aktywność, np. spacer z psem czy 10 minutowy jogging, przejażdżka rowerowa, taniec do ulubionej muzyki itp., do tradycji każdego dnia tak, jak: mycie zębów czy prysznic. Zobaczysz, po kilku dniach, nie będziesz mógł spędzić dnia bez ćwiczeń. Potrzebujesz pomocy by obudzić w sobie tę pasję – jesteśmy dla Ciebie – wypróbuj treningi z Lionfitness. J

6. Umów się z przyjaciółmi na trening

Niezwykłą zaletą spędzania aktywnie czasu z rodziną i przyjaciółmi, jest pogłębienie więzi i relacji oraz niesamowita zabawa. Spróbuj zaplanować grę w piłkę z kolegami na świeżym powietrzu czy rodzinną wycieczkę w sobotni poranek. Umów się z przyjaciółmi czy ukochaną osobą na jogging. Jest tak wiele opcji by być aktywnym. Bądź kreatywny!

7. Sprzątaj aktywnie

Zgodzisz się ze mną, iż nie ma zabawniejszej formy ćwiczeń niż w czasie sprzątania czy porządkowania. To jest to, co każdy z nas może robić. Jeśli chcesz zamienić to w trening, nic prostszego. Ustaw minutnik np. na 20 min w postaraj się być skuteczny i w jak najszybszym tempie wykonaj wszystkie czynności. Jeśli wykonujesz lżejsze prace domowe tj., pranie czy wycieranie kurzy – co kilka kroków zrób pompkę czy przysiad w szybkim tempie.

8. Zaplanuj trening

Umów się konkretnie na trening. Zapisz w kalendarzu – datę i godzinę – danej aktywności. Pozwoli Ci to być sumiennym i dobrze zorganizowanym. Bądź ze sobą szczery.

9. Znajdź ulubioną aktywność.

Pomyśl o swoim ulubionym hobby. Co realizujesz z pasją? Czy masz problem ze znalezieniem czasu, aby to zrobić? Najprawdopodobniej znajdujesz czas, bo lubisz to tak bardzo i nie możesz się doczekać, kiedy nadejdzie upragniony moment ich wykonania. Dlatego najlepiej wybierz rodzaj aktywności fizycznej, która będzie Cię cieszyć. Z większa chęcią będziesz starał się znaleźć na nią czas w ciągu dnia.

10. Wolność wyboru

Jeśli po przejściu powyższych wskazówek, dalej uważasz, że nie będą one miały zastosowania w Twoim życiu, to spróbuj zastanowić się nad swoimi priorytetami i obowiązkami. Czy koniecznie musisz wykonać je osobiście, wszystkie w tym momencie? Pamiętaj, nie ma nic złego w powiedzeniu „nie”. Tak, wszyscy mamy zobowiązania wobec innych, ale nie zapomnij o samym sobie. By móc pomagać innym, najpierw trzeba zadbać o swoje ciało i zdrowie. Ponadto aktywność fizyczna jest doskonałym, naturalnym antydepresantem i środkiem przeciw stresowym. Nie czekaj! Zrób coś dla siebie!

Mam nadzieje, że powyższe sposoby pomogą Ci zrealizować swoje postanowienia i już dziś znajdziesz czas na trening. Czas start! Wszystko zależy od Ciebie!

« bieganie

0 komentarzy

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego