549 osób online (357 desktop_mac) (192 stay_primary_portrait)

Triki spalające tłuszcz – zmień nawyki w kuchni.

11.01.2013

Triki spalające tłuszcz – zmień nawyki w kuchni.

Wypróbuj dietetyczne sposoby przyspieszania walki z nadwagą i nadmiarem tknaki tłuszczowej. Wystarczy kilka małych zmian. To działa!

1. Jedz więcej białka na śniadanie i na lunch, a przez resztę dnia spalisz więcej kalorii. Poza tym dieta obfitująca w białko to sygnał dla organizmu: nastał czas obfitości, nie trzeba gromadzić zapasów!

2. Pij zieloną lub białą herbatę i/albo kawę. Napoje te mają zdolność przyspieszania metabolizmu.

3. Zjedz na śniadanie omlet z dwóch jaj, a spalisz w ciągu dnia więcej tłuszczu niż gdybyś zjadł tyle samo kalorii, ale w postaci kanapki.

4. Nie schodź poniżej 1200 kcal. Dieta zawierająca mniej kalorii sygnalizuje organizmowi „chude" czasy, czyli okres głodu, co powoduje spowolnienie metabolizmu i wolniejsze pozbywanie się tkanki tłuszczowej.

5. Stopniowo redukuj kaloryczność diety zamiast ją gwałtownie obniżać. Zastosuje metodę schodkową, gdzie każdy schodek to 250 kcal. Na każdym „schodku" pozostań kilka dni, a następnie ponownie zredukuj kaloryczność diety o 250 kcal. Gwałtowne cięcie kalorii to także sygnał do spowolnienia metabolizmu.

6. Jedz migdały, wiśnie, jogurt, grejpfruty, produkty zawierające błonnik oraz ostre przyprawy. Wszystkie te smakołyki ułatwiają odchudzanie.

7. Przed treningiem jadaj pokarm o niskim indeksie glikemicznym. Dzięki temu w czasie wysiłku spalisz więcej tłuszczu.

8. Uważaj na alkohol – jeśli wypijesz drinka zawierającego wódkę o wartości 90 kcal, spowolnisz na pewien czas metabolizm o 70%.

9. Jesteś kobietą? Jedz regularnie, bo bardzo długie przerwy między posiłkami w przypadku płci pięknej sprzyjają gromadzeniu tkanki tłuszczowej.

10. Stosuj w kuchni oliwę z oliwek, jedz awokado – dieta bogata w jednonienasycone kwasy tłuszczowe ułatwia odchudzanie.

11. Ogranicz kaloryczność pojedynczego posiłku do nie więcej niż 600 kcal. W ten sposób większość kalorii będzie zużywana na bieżąco zamiast zamieniać się w tłuszcz.

12. Zamień soki na owoce. Przyswoisz w ten sposób więcej błonnika, na dłużej się nasycisz i zapobiegniesz tyciu. O niekorzystnym działaniu fruktozy na organizm i figurę przeczytasz tutaj.

13. Dbaj o to, by twoja dieta obfitowała w witaminę C, która ułatwia spalanie tłuszczu. Podobne działanie wykazuje witamina D.

14. Pij tłuszcz rybi (tran) i ćwicz przynajmniej trzy razy w tygodniu, a szybciej schudniesz.

Przeczytaj też: Triki spalające tłuszcz - fitness

« odchudzanie

0 komentarzy

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego