102 osoby online (66 desktop_mac) (36 stay_primary_portrait)

Bądź szczęśliwy!

03.12.2014

Bądź szczęśliwy!

To, czy będziesz szczęśliwy nie zależy od tego, ile zarobisz. Czy wiesz, co ma szanse uczynić cię szczęśliwym?

Ranking szczęścia a dochody
Najszczęśliwsi ludzie żyją w Danii, w której dochody jej mieszkańców plasują ich na 17 miejscu na świecie. Największe dochody mają Amerykanie, którzy jednak na liście najszczęśliwszych narodów zajmują dopiero 12 miejsce.

Siła emocji
Które emocje są według ciebie silniejsze: pozytywne, czy negatywne? Okazuje się, że negatywne emocje są najbardziej odczuwane, gdy dzieje się coś, co je wywołuje, ale na szczęście szybko wyparowują. Natomiast emocje pozytwne trwają dłużej. Jeśli zagrasz w Lotto i stracisz 10 złotych, pomartwisz się tym tylko chwilę, ale gdy wygrasz 10 zł, twoja radośc potrwa o wiele dłużej.
Gdy smutek trwa długo, niedopuszczając dobrego samopoczucia do głosu, czas na wizytę u lekarza. W dzisiejszych czasach na całym świecie na depresję choruje ok. 1 200 000 ludzi. Więksości z nich bez pomocy specjalisty nie uda się pokonać choroby!

Szczęście a wiek
Masz 30- lub 40 lat i sądzisz, że najszczęśliwsze chwile masz już za sobą? Nieprawda! Okazuje się, że najszcześliwsi są ludzie po 50 r.ż. Za nimi największe stresy i gwałtowne emocje. Z wiekiem nabywamy też inteligencję emocjonalną i z większym dystansem podchodzimy do wielu spraw.

Dołącz do nas na Facebooku

Hormony szczęścia
Dobre samopoczucie związane jest z ilością produkowanej przez organizm serotoniny i endorfin – możesz zwiększać ich ilość poprzez regularną aktywność fizyczną. Kolejnymi chemicznymi stymulatorami szczęścia są oksytocyna i wazopresyna, które wydzielają się, gdy np. przytulasz kogoś, kogo kochasz.

Seks uszczęśliwia
Nawet jeśli twoje konto w banku świeci pustkami, gdy masz satysfakcjonujące życie seksualne, jesteś szczęśliwy. To dlatego ludzie żyjący w udanych małżeństwach są szczęśliwsi niż single, którym seks trafia się od przypadku do przypadku.

Muzyka działa cuda
Gdy słuchasz ulubionego utworu, twój mózg wydziela więcej dopaminy, która poprawia nastrój. Nawet myślenie o ulubionej muzyce stymuluje mózg w opisany wyżej sposób. To dlatego i V Symfonia Beethovena i Rolling in the Deep Adele są już trwale zapisane w historii ludzkości.

Nie blokuj się
Nawet najszczęśliwszym ludziom prytrafiają się przykre sytuacje, które wywołują złe emocje. Nie wolno ich wypierać! Trzeba je przeżyć, przetrwać, aby ponownie móc zakosztować dobrego samopoczucia i szczęścia. Zatem nie wypieraj złości, nie tłum jej. Znajdź dla niej ujście – krzyknij, grzmotnij pięścią w worek treningowy lub kanapę, wybiegaj ją. Złe emocje spychane na dno świadomości uniemożliwiają odczuwanie szczęścia.

Wdzięczność czy przyjemność?
Oddawanie się przyjemnościom to niezły sposób na poprawę samopoczucia, ale jest jeszcze lepszy. Bądź wdzięczny! Psychologowie twierdzą, że uczucie wdzięczności jak żadne inne stymuluje poczucie szczęścia. Zatem bądź wdzięczny losowi za zdrowe dzieci, za słoneczną pogodę, za dobrych przyjaciół, za udany urlop, itp. Poprostu ciesz się wszystkimi pozytywnymi zdarzeniami - tymi istotnymi oraz całkiem zwykłymi i drobnymi.

Program TV programuje ciebie
Myślisz, że nie ma znaczenia, czy tego wieczoru obejrzysz komedię, czy dramat? Błąd! Naukowcy z University of Maryland dowiedli, że oglądanie dramatów powoduje, że ciało się spina, pogarszając krążenie krwi. Osoby, które oglądają komedie mają silniejszy układ odpornościowy, a ich krew krąży swobodnie.
Zatem, gdy jesteś smutny, nie pogarszaj samopoczucia „ciężkim" filmem. Na przekur wszystkiemu, obejrzyj komedię i postaraj się dobrze bawić, a bedziesz zdrowszy i szczęśliwszy.

« zdrowie

0 komentarzy

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego