99 osób online (64 desktop_mac) (35 stay_primary_portrait)

Masaż nie tylko na zakwasy

19.01.2015

Masaż nie tylko na zakwasy

Bolące mięśnie? Kontuzja? Rozważ możliwość wykupienia serii zabiegów masażu u wykwalifikowanego terapeuty. Warto!

Naukowcy z Buck Institute and McMaster University udowodnili, że masaż łagodzi powysiłkowy ból mięśni tak samo skutecznie jak aspiryna czy inne środki przeciwbólowe.

Praca badawcza opublikowana na stronie internetowej Science Translational Medicine dowodzi wysokiej skuteczności masażu w redukowaniu procesów zapalnych poprzez hamowanie wydzielania pewnych substancji związanych z rozwojem stanu zapalnego. Masaż wspomaga także zwiększanie liczby mitochondriów w mięśniach szkieletowych i łagodzi powysiłkowy ból mięśni.

Lider badań, dr Mark Tarnopolski twierdzi, że jego praca dostarcza dowodów na to, że masaż powinien być jedną ze składowych terapii leczniczych i może być stosowany w bardzo szerokim zakresie – zarówno w przypadku osób starszych, kontuzjowanych i dotkniętych chronicznym procesem zapalnym.

Każdego roku w USA 18 milionów ludzi poddaje się zabiegom masażu, co czyni go piątą najczęściej stosowaną tam metodą terapii. W Polsce masaż wydaje się być ciągle niedocenianym środkiem leczniczym, a szkoda! Warto zatem zapamiętać, że masaż to nie tylko źródło przyjemności i relaksu, ale i cenny lek.

« zdrowie

0 komentarzy

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego