344 osoby online (223 desktop_mac) (121 stay_primary_portrait)

Więcej energii bez konserwantów

03.07.2012

Więcej energii bez konserwantów

Zapomnij o napojach energetycznych! Oto osiem całkowicie naturalnych sposobów na dodanie sobie energii. Sprawdzone!

1. Gdy idziesz spać, odsłoń okno w sypialni. Poranne światło pobudza specjalne komórki zlokalizowane w oczach, a one z kolei wysyłają do mózgu sygnał: pobudka! Skutek? Z większą łatwością wstaniesz z łóżka, bo twój organizm już będzie pobudzony do działania.

2. W południe usiądź przy oknie. Trzydzieści minut spędzone z widokiem na rozświetlony słońcem krajobraz (nawet miejski!) pobudzi cię do działania.

3. Nawadniaj się przez cały dzień, pijąc wodę małymi łykami lub pojadając soczyste owoce. Nawet niewielkie odwodnienie (2,5%) osłabia koncentrację i wywołuje uczucie zmęczenia.

4. Pougniataj dłonie, opukaj głowę. Brzmi śmiesznie, ale w ten sposób pobudzisz punkty akupresurowe i postawisz się na nogi tak samo skutecznie, jak przy pomocy filiżanki kawy. Skup się na czubku głowy i na miękkiej części dłoni między kciukiem a palcem wskazującym.

5. Zamiast pizzy, makaronu czy steka zjedz sałatkę. Tłuste potrawy obciążają nie tylko twój żołądek, ale i mózg, gdyż powodują wydzielanie cholecystokinin, które spowalniają pracę umysłu.

6. Zrób przerwę na herbatę. Czarna, zielona, biała, czerwona – wszystkie zawierają substancję psychoaktywną - aminokwas L-teaninę. Substancja ta ma zdolność stymulowania sprawności mózgu i likwidowania uczucia zmęczenia. Kawa nie zawiera L-teaniny.

7. Zdrzemnij się. Aby pobudzić mózg, wystarczy krótki sen. Naukowcy dowiedli, że południowa drzemka o 34% poprawia sprawność intelektualną pilotów. Twoją też poprawi.

8. Jeśli nawet dwudziestominutowa drzemka pozostawia cię rozespanym, schlap twarz chłodną wodą. Jeszcze lepsza kombinacja to: kubek herbaty lub kawy, krótka drzemka, a po niej zimny prysznic twarzy. W takiej właśnie kolejności!

« zdrowie

0 komentarzy

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego