Mam nadzieję, że większość z was od razu po przeczytaniu pytania odpowiedziało na nie twierdząco. Chciałabym, aby kobiety w okresie okołomenopauzalnym również tak odpowiedziały. Niestety statystyki pokazują, iż niewielki odsetek kobiet po menopauzie uprawia jakąkolwiek aktywność fizyczną. Jest to wielki błąd, ponieważ to właśnie one mogą odnieść szczególne korzyści z uprawiania sportu. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do lektury.
American College of Sports Medicine (ACSM) niedawno przeprowadziło badanie w którym naukowcy zbadali związek między aktywnością fizyczną dzieci a ich wynikami w nauce. Badanie przeprowadzono aby sprawdzić słuszność tezy, że zajęcia wychowania fizycznego występujące codziennie w grafiku zajęć dziecka mają pozytywny wpływ na jego zdolność do sprawniejszego zdobywania wiedzy. Czy badanie potwierdziło tę tezę?
"Sport to bardzo ciężka praca." To bynajmniej nie nasza opinia a słowa wymawiane przez wiele osób które szukają wymówki, żeby nie ćwiczyć. Masa ludzi na samą myśl o treningu zaczyna sie pocić, a słowa "ja to się nie nadaję na te zajęcia, one są dla zaawansowanych", "nie dam rady, mam za słabą kondycję" to odpowiedz wielu osób namawianych na nowy, nieznany rodzaj treningu. Czy samo negatywne nastawienie do treningu może spowodować że ta aktywność nam się nie spodoba? Z drugiej strony czy wiara we własne siły sprawi, że nowa aktywność fizyczna mniej nas zmęczy? Jak się okazuje TAK.
Pomimo usilnych starań, jeszcze nikomu nie udało się powstrzymać nieubłaganego procesu starzenia. Do dziś! Badania z Brigham Young University ujawniają niezwykły sposób na spowolnienie przemijania sprawności czy urody. Czy jesteście gotowi na dawkę „tajemnej wiedzy” ;) ?
Uwielbiasz jazdę na rowerze i spędzasz na siodełku dużo czasu? Wypróbuj nasze porady, a jazda na rowerze będzie sprawiała ci jeszcze więcej przyjemności.
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego