351 osób online (228 desktop_mac) (123 stay_primary_portrait)
Czy po menopauzie warto ćwiczyć?
Czy po menopauzie warto ćwiczyć?

Mam nadzieję, że większość z was od razu po przeczytaniu pytania odpowiedziało na nie twierdząco. Chciałabym, aby kobiety w okresie okołomenopauzalnym również tak odpowiedziały. Niestety statystyki pokazują, iż niewielki odsetek kobiet po menopauzie uprawia jakąkolwiek aktywność fizyczną. Jest to wielki błąd, ponieważ to właśnie one mogą odnieść szczególne korzyści z uprawiania sportu. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do lektury.

Jaki sport jest najlepszy dla dziecka?
Jaki sport jest najlepszy dla dziecka?

American College of Sports Medicine (ACSM) niedawno przeprowadziło badanie w którym naukowcy zbadali związek między aktywnością fizyczną dzieci a ich wynikami w nauce. Badanie przeprowadzono aby sprawdzić słuszność tezy, że zajęcia wychowania fizycznego występujące codziennie w grafiku zajęć dziecka mają pozytywny wpływ na jego zdolność do sprawniejszego zdobywania wiedzy. Czy badanie potwierdziło tę tezę?

Zaburzenia snu a aktywność seksualna
Zaburzenia snu a aktywność seksualna

Zaburzenie snu to powszechnie występująca dolegliwość mogąca przerodzić się w stan chorobowy. Cierpią na nią osoby posiadające stresującą pracę, z zaburzeniami psychicznymi, czy mężczyźni z przerostem prostaty. Pomimo to okazuje się, że ta przypadłość częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Czym jest to spowodowane, jakie ma skutki i jak jej zaradzić dowiecie się w dalszej części artykułu.

Odnowa biologiczna ważniejsza od treningu
Odnowa biologiczna ważniejsza od treningu

Osoby intensywnie trenujące jak również te dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze sportem muszą wiedzieć, iż trening tak naprawdę jest tylko bodźcem a wzrost mięśni jak i ich siły zachodzi w czasie między treningami. Dlatego też tak ważne jest aby maksymalnie wykorzystać ten czas aby mięśnie mogły się zregenerować. 2-3 dni w tygodniu to odpowiedni czas który poświęcając na odnowę biologiczną pozwoli na zachowanie naszej formy na najwyższym możliwym poziomie. A przecież tego właśnie chcemy, zwłaszcza że lato tuż tuż.

Joga wzmacnia umysł
Joga wzmacnia umysł

Ludzie uprawiający jogę dbają nie tylko o ciało, ale i o umysł – dowiedzione naukowo!

Pies z głową do dołu na poprawę nastroju
Pies z głową do dołu na poprawę nastroju

Zgodnie z wynikami pewnych badań naukowych ta popularna asana potrafi nie tylko poprawić ruchomość w stawach i ujędrnić ciało!

Joga pomaga dzieciom w koncentracji
Joga pomaga dzieciom w koncentracji

Joga – dla jednych biznes wart miliony, dla innych sposób na rozwój ciała i duszy. Okazuje się, że joga to także sposób na urozmaicenie zajęć wychowania fizycznego w szkołach i na pomoc dzieciom.

Broga – joga dla facetów
Broga – joga dla facetów

Twierdzisz, że joga jest za mało męska, albo... za trudna dla ciebie? Zainteresuj się nową jej odmianą. Oto joga w wersji macho: broga!

ABC jogi
ABC jogi

Świetna na bóle pleców i dla kobiet w ciąży. Uczy koncentracji i przywraca elastyczność ciała. Joga - starożytna metoda ćwiczeń to moda, której warto ulec.

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego