Mam nadzieję, że większość z was od razu po przeczytaniu pytania odpowiedziało na nie twierdząco. Chciałabym, aby kobiety w okresie okołomenopauzalnym również tak odpowiedziały. Niestety statystyki pokazują, iż niewielki odsetek kobiet po menopauzie uprawia jakąkolwiek aktywność fizyczną. Jest to wielki błąd, ponieważ to właśnie one mogą odnieść szczególne korzyści z uprawiania sportu. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do lektury.
American College of Sports Medicine (ACSM) niedawno przeprowadziło badanie w którym naukowcy zbadali związek między aktywnością fizyczną dzieci a ich wynikami w nauce. Badanie przeprowadzono aby sprawdzić słuszność tezy, że zajęcia wychowania fizycznego występujące codziennie w grafiku zajęć dziecka mają pozytywny wpływ na jego zdolność do sprawniejszego zdobywania wiedzy. Czy badanie potwierdziło tę tezę?
Zaburzenie snu to powszechnie występująca dolegliwość mogąca przerodzić się w stan chorobowy. Cierpią na nią osoby posiadające stresującą pracę, z zaburzeniami psychicznymi, czy mężczyźni z przerostem prostaty. Pomimo to okazuje się, że ta przypadłość częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Czym jest to spowodowane, jakie ma skutki i jak jej zaradzić dowiecie się w dalszej części artykułu.
Osoby intensywnie trenujące jak również te dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze sportem muszą wiedzieć, iż trening tak naprawdę jest tylko bodźcem a wzrost mięśni jak i ich siły zachodzi w czasie między treningami. Dlatego też tak ważne jest aby maksymalnie wykorzystać ten czas aby mięśnie mogły się zregenerować. 2-3 dni w tygodniu to odpowiedni czas który poświęcając na odnowę biologiczną pozwoli na zachowanie naszej formy na najwyższym możliwym poziomie. A przecież tego właśnie chcemy, zwłaszcza że lato tuż tuż.
Ludzie uprawiający jogę dbają nie tylko o ciało, ale i o umysł – dowiedzione naukowo!
Zgodnie z wynikami pewnych badań naukowych ta popularna asana potrafi nie tylko poprawić ruchomość w stawach i ujędrnić ciało!
Joga – dla jednych biznes wart miliony, dla innych sposób na rozwój ciała i duszy. Okazuje się, że joga to także sposób na urozmaicenie zajęć wychowania fizycznego w szkołach i na pomoc dzieciom.
Twierdzisz, że joga jest za mało męska, albo... za trudna dla ciebie? Zainteresuj się nową jej odmianą. Oto joga w wersji macho: broga!
Świetna na bóle pleców i dla kobiet w ciąży. Uczy koncentracji i przywraca elastyczność ciała. Joga - starożytna metoda ćwiczeń to moda, której warto ulec.
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego