557 osób online (362 desktop_mac) (195 stay_primary_portrait)
Czy po menopauzie warto ćwiczyć?
Czy po menopauzie warto ćwiczyć?

Mam nadzieję, że większość z was od razu po przeczytaniu pytania odpowiedziało na nie twierdząco. Chciałabym, aby kobiety w okresie okołomenopauzalnym również tak odpowiedziały. Niestety statystyki pokazują, iż niewielki odsetek kobiet po menopauzie uprawia jakąkolwiek aktywność fizyczną. Jest to wielki błąd, ponieważ to właśnie one mogą odnieść szczególne korzyści z uprawiania sportu. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do lektury.

Jaki sport jest najlepszy dla dziecka?
Jaki sport jest najlepszy dla dziecka?

American College of Sports Medicine (ACSM) niedawno przeprowadziło badanie w którym naukowcy zbadali związek między aktywnością fizyczną dzieci a ich wynikami w nauce. Badanie przeprowadzono aby sprawdzić słuszność tezy, że zajęcia wychowania fizycznego występujące codziennie w grafiku zajęć dziecka mają pozytywny wpływ na jego zdolność do sprawniejszego zdobywania wiedzy. Czy badanie potwierdziło tę tezę?

Morsowanie - sposób na końskie zdrowie czy czyste szaleństwo
Morsowanie - sposób na końskie zdrowie czy czyste szaleństwo

Morsowanie zdobywa coraz więcej fanów w każdym wieku. Jak grzyby po deszczu powstają coraz to nowe kluby morsa, w których członkowie traktują ten "sport" jako nie tylko receptę na długowieczność ale i rewelacyjny sposób na wspólne spędzenie czasu. Na Syberii 5-6 latki hartują się zażywając dzień w dzień 2,5 minutowe mroźne kąpiele śnieżne, po których korzystają z sauny. Dzieci z wypiekami na twarzach szaleją w śniegu, dzięki czemu jak mówią Panie nauczycielki ich frekwencja w przedszkolu jest niemalże 100%. Jak wszystko co cieszy się popularnością, morsowanie ma też swoich przeciwników, którzy serwują nie błahe argumenty takie jak hipotermia, zawał a nawet zgon. Pozostaje pytanie..wskoczyć do przerębla czy pod pierzynę?

9 skutecznych wskazówek na odchudzanie!
9 skutecznych wskazówek na odchudzanie!

"Żyj zdrowo i aktywnie" - to wcale nie musi być pusty slogan. Żeby zmienić swoje nawyki, nie trzeba przewracać swojego życia do góry nogami. Wystarczy kilka drobnych poprawek, modyfikacji, które bardzo często w zasięgu ręki i nie wymagają wyrzeczeń. Przeczytajcie kilka wskazówek, które pomogą Wam osiągnąć swój cel.

Moc efektu placebo w sporcie
Moc efektu placebo w sporcie

"Sport to bardzo ciężka praca." To bynajmniej nie nasza opinia a słowa wymawiane przez wiele osób które szukają wymówki, żeby nie ćwiczyć. Masa ludzi na samą myśl o treningu zaczyna sie pocić, a słowa "ja to się nie nadaję na te zajęcia, one są dla zaawansowanych", "nie dam rady, mam za słabą kondycję" to odpowiedz wielu osób namawianych na nowy, nieznany rodzaj treningu. Czy samo negatywne nastawienie do treningu może spowodować że ta aktywność nam się nie spodoba? Z drugiej strony czy wiara we własne siły sprawi, że nowa aktywność fizyczna mniej nas zmęczy? Jak się okazuje TAK.

Metoda na wieczną młodość!
Metoda na wieczną młodość!

Pomimo usilnych starań, jeszcze nikomu nie udało się powstrzymać nieubłaganego procesu starzenia. Do dziś! Badania z Brigham Young University ujawniają niezwykły sposób na spowolnienie przemijania sprawności czy urody. Czy jesteście gotowi na dawkę „tajemnej wiedzy” ;) ?

Zaburzenia snu a aktywność seksualna
Zaburzenia snu a aktywność seksualna

Zaburzenie snu to powszechnie występująca dolegliwość mogąca przerodzić się w stan chorobowy. Cierpią na nią osoby posiadające stresującą pracę, z zaburzeniami psychicznymi, czy mężczyźni z przerostem prostaty. Pomimo to okazuje się, że ta przypadłość częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Czym jest to spowodowane, jakie ma skutki i jak jej zaradzić dowiecie się w dalszej części artykułu.

Bieg po sprawniejszy mózg
Bieg po sprawniejszy mózg

Wiele osób, jako postanowienie noworoczne obrało sobie za cel zacząć regularnie biegać albo zdobyć w nowym roku wymarzone 10, 20 km. Jednak niektórym z nas, aby je zrealizować potrzeba nie tylko chęci, ale również świadomości pozytywnego oddziaływania aktywności fizycznej na organizm człowieka. W dalszym ciągu nie czujesz się w pełni przekonany? W takim razie mam dla Ciebie bombową informacje. Ostatnie badania przeprowadzone w oparciu o wyniki rezonansu magnetycznego, pokazały, że mózg osób aktywnie spędzających czas np. biegaczy, wykazywał większą łączność funkcjonalną, niż u osób, które prowadzą siedzący tryb życia.

Jak schudnąć bez odchudzania - część 2
Jak schudnąć bez odchudzania - część 2

W dniu wczorajszym zastanawialiśmy się wspólnie, w jaki sposób wybrać nawyki, które należy poprawić, aby osiągnąć zdrowie, wymarzoną figurę oraz poprawę sprawności. Oto ciąg dalszy. Zaciekawiony? A więc zaczynamy.

Jak schudnąć bez odchudzania - część 1
Jak schudnąć bez odchudzania - część 1

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku zwykle wysilamy się na sprecyzowanie noworocznych postanowień, które odmienią nasze życie. Często postanowienia te dotyczą pozbycia się zbędnych kilogramów. W tym roku jednak spróbuj do tego podejść w inny sposób. Zamiast mówić "Schudnę 10 kilogramów" obiecaj sobie, np., że zaczniesz ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu i będziesz pił minimum 1,5 litra wody dziennie. Wybierz dwa, trzy zdrowe nawyki żywieniowe lub związane z aktywnością fizyczną, z którymi do tej pory miałeś problem i wdróż je w życie. Wówczas na pewno uda Ci się osiągnąć cel, w sposób korzystny dla Twojego zdrowia.

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego