103 osoby online (67 desktop_mac) (36 stay_primary_portrait)
Przerost prostaty a cukrzyca - najnowsze doniesienia
Przerost prostaty a cukrzyca - najnowsze doniesienia

Powiększona prostata inaczej gruczolak stercza, czyli łagodny rozrost prostaty (BPH) dotyka wielu mężczyzn po 45 roku życia i znacząco uprzykrza im życie. Lekarze spieszą z pomocą przepisując leki mające na celu poprawę funkcjonowania układu moczowego i ułatwienie oddawania moczu. Leki oczywiście są skuteczne jednak niekiedy ich stosowanie wiąże się z przykrymi skutkami ubocznymi, których należy być świadomym zwłaszcza, że najnowsze doniesienia naukowe mówią, iż jeden z powszechnie stosowanych leków może zwiększać ryzyko cukrzycy i upośledzać erekcję.

Wpływ tkanki tłuszczowej na rozwój nowotworów
Wpływ tkanki tłuszczowej na rozwój nowotworów

Podejrzewam, że każdy zastanawiał się kiedyś nad konsekwencjami posiadania nadwyżkowych kilogramów. W pierwszej chwili przychodzą na myśl aspekty wizualne. Wiadomo każdy z nas chce wyglądać jak i czuć się dobrze we własnym ciele, a nadmiar tkanki tłuszczowej nie kojarzy się z czymś atrakcyjnym. Jednak nie to co widać z zewnątrz, a wnętrze naszego ciała powinno nas martwić. Badania naukowe dowodzą, że konsekwencji zdrowotnych spowodowanych nadmierną ilością tej niepożądanej tkanki jest wiele.

Witamina D - witamina życia
Witamina D - witamina życia

Witamina D jest nazywana witaminą życia, ponieważ ma kluczowe znaczenie w funkcjonowaniu wielu narządów naszego organizmu i bez niej zachowanie zdrowia jest niemożliwe. Pomimo faktu, iż można pozyskać ją z pożywienia jak i ze słońca poprzez syntezę w skórze, aż 90% populacji naszego kontynentu cierpi na zbyt niski poziom tej witaminy w organizmie.

Zupa dnia – odżywczy krem warzywny
Zupa dnia – odżywczy krem warzywny

Zupa? Nie, dziękuję – jestem na diecie. Zostanę przy drugim daniu. To tylko dodatkowe, zbędne kalorie. Tak myśli wiele osób dbających o sylwetkę, ale czy na pewno mają oni rację? Zupy krem, w których podstawę stanowią warzywa są szczególnym przykładem zdrowego posiłku.

Fat but fit a choroby serca
Fat but fit a choroby serca

Najnowsze doniesienia naukowe dowodzą, że nadwaga lub otyłość zwiększa ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca o 28% w porównaniu do osób o prawidłowej masie ciała, nawet jeśli osoby z nadwyżką kilogramów miały prawidłowe ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi jak i poziom cholesterolu. Jak okazuje się bycie "fat but fit" nie jest dobrym sposobem na życie. Pomimo dobrych wyników badań osoby wysportowane ale nadal z nadwagą są zagrożone chorobami serca w tym 4 krotnie większym ryzykiem zawału serca. Trzymanie masy ciała w ryzach powinno być priorytetem, tłumaczenie "mam trochę za dużo kilogramów ale ćwiczę" niestety nie uchroni nas od poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Luteina a proces starzenia
Luteina a proces starzenia

Zielone warzywa liściaste m.in. takie jak szpinak czy jarmuż są faworytem wybieranym w szczególności przez osoby dbające o swój stan zdrowia. Jak się okazuje ich zjadanie może również wpływać na lepsze zachowanie funkcji poznawczych.

Mężczyźni kontra kobiety a odchudzanie
Mężczyźni kontra kobiety a odchudzanie

Zapewne słyszeliście stwierdzenie „mężczyźni chudną szybciej niż kobiety” i to nie jest niestety pusty frazes. Jak to jest, iż kobiety przeliczają w gorączce każdą kilokalorię, ćwiczą regularnie, a wyniki pokazują się w ślimaczym tempie? Naukowcy pokazują, iż właśnie mężczyźni mają większą przewagę, jeśli chodzi o spadek niechcianych kilogramów. Co na to wpływa i czy istnieje jakaś możliwość wyrównania tej „niesprawiedliwości”? Odpowiedzi na te pytania znajdzie w poniższym artykule…

Jak zdrowo zgubić tłuszczyk?
Jak zdrowo zgubić tłuszczyk?

Nadszedł letni czas, kiedy wszędzie wokół nas, pojawiają się doskonale wysportowane męskie sylwetki i pięknie kobiece wyrzeźbione ciała..na plaży, ścieżkach w parku. Każdy z nas wolałby je oglądać w swoim domu, w lustrze. Jednak co zrobić, gdy jeszcze nie udało nam się zgubić zbędnych i niechcianych kilogramów? Oczywiście wszelkiego rodzaju szybkie „diety cud” nie są rozwiązaniem! Badanie opublikowane w czerwcu br w American Collage of Nutrition, przedstawia interesujący sposób na pozbycie się nadprogramowej masy ciała. Skutkiem ubocznym jest nie tylko poprawa samopoczucia, ale także usprawnienie metabolizmu. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej, zachęcam do przeczytania poniższego artykułu.

Po co odznaczać zjedzone posiłki w mojej diecie?
Po co odznaczać zjedzone posiłki w mojej diecie?

I tak mam mało czasu, a jeszcze chcą żeby odznaczać posiłki! Bez żartów! Kto ma na to czas? STOP! przeczytaj więcej dlaczego to dla Ciebie ważne!

Gluten „dobry” czy „zły”?
Gluten „dobry” czy „zły”?

Zapewne o złej sławie glutenu słyszał każdy z nas. Jednak czy warto z niego zrezygnować? Jak jego wykluczenie z diety wpłynie na stan zdrowia? Jak widać jedno pytanie, stawia kolejne. Zewsząd słyszy się różne, skrajnie przeciwstawne opinie. Niektórzy zachęcają do jego wyeliminowania, gwarantując liczne korzyści zdrowotne czy spadek masy ciała. Jednak jak znaleźć złoty środek? Jaka jest prawda? W poniższym artykule znajdziecie najnowsze informacje poparte danymi zebranymi przez American Heart Assosiacion (AHA) z bieżącego roku.

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego