198 osób online (129 desktop_mac) (69 stay_primary_portrait)
Słodzone napoje do lamusa
Słodzone napoje do lamusa

Kiedy zapytasz mężczyznę o ulubione ciastko prawie pewne, że odpowie… kiełbasa. Wielu mężczyzn bowiem znacznie bardziej od słodkości ceni sobie smak soczystego steka czy śledzika. Niestety duża część z nich nie zwraca jednak uwagi na to, z jakich napojów korzysta w ciągu dnia. Mowa oczywiście o słodzonych napojach, które wypijane codziennie w dużych ilościach wpływają na pogorszenie stanu zdrowia.

11 skutecznych podpowiedzi dotyczących diety!
11 skutecznych podpowiedzi dotyczących diety!

Zapisałaś się na fitness i lodówkę masz zapakowaną zdrowymi produktami, ale waga nie chce iść w dół, a ty tracisz nadzieję? Istnieje wiele zdrowych porad odnośnie odżywiania, ale tych nigdy za mało. Przedstawiamy 11 podpowiedzi, które możesz wykorzystać w swojej diecie.

Burak – polski superfood
Burak – polski superfood

Buraki zostały docenione już w starożytnej Grecji i Rzymie. Uprawiane od dawna w polskim klimacie, absolutnie zasługują na miano „superwarzywa”. Na naszych stołach goszczą niestety zbyt rzadko. A szkoda, bo to niedrogie i bardzo cenne źródło wielu składników odżywczych. W diecie sportowców i kobiet powinny gościć szczególnie często. Dlaczego? Jest bardzo wiele powodów.

Jak podkręcić swój metabolizm? Oto 10 wskazówek!
Jak podkręcić swój metabolizm? Oto 10 wskazówek!

Za każdym razem, gdy przełykasz kęs kanapki lub wypijasz swój ulubiony koktajl, twoje ciało wykonuje ciężką pracę w celu przetworzenia składników odżywczych, które zjadłeś. Następnie żywność jest trawiona, a składniki odżywcze stają się paliwem potrzebnym dla prawidłowego funkcjonowania twojego organizmu. Twoje ciało pobiera energię z pokarmu poprzez proces zwany metabolizmem.

7 błyskawicznych sposobów na szczuplejszą talię w miesiąc!
7 błyskawicznych sposobów na szczuplejszą talię w miesiąc!

Zbliżający się wielkimi krokami sezon zimowy i święta to czas, gdy spożywamy więcej kalorycznych posiłków, a kiedy przychodzi wiosna zdajemy sobie sprawę, że musimy pozbyć się nadmiernych kilogramów i przygotować się do sezonu bikini. Nie musisz trzymać się ścisłej diety i biegać przez cały dzień, by mieć szczuplejszą talię. Oto siedem zasad, którymi należy się kierować, jeśli chcemy wyszczuplić swoją talię w mniej niż miesiąc!

Przerost prostaty a cukrzyca - najnowsze doniesienia
Przerost prostaty a cukrzyca - najnowsze doniesienia

Powiększona prostata inaczej gruczolak stercza, czyli łagodny rozrost prostaty (BPH) dotyka wielu mężczyzn po 45 roku życia i znacząco uprzykrza im życie. Lekarze spieszą z pomocą przepisując leki mające na celu poprawę funkcjonowania układu moczowego i ułatwienie oddawania moczu. Leki oczywiście są skuteczne jednak niekiedy ich stosowanie wiąże się z przykrymi skutkami ubocznymi, których należy być świadomym zwłaszcza, że najnowsze doniesienia naukowe mówią, iż jeden z powszechnie stosowanych leków może zwiększać ryzyko cukrzycy i upośledzać erekcję.

Wpływ tkanki tłuszczowej na rozwój nowotworów
Wpływ tkanki tłuszczowej na rozwój nowotworów

Podejrzewam, że każdy zastanawiał się kiedyś nad konsekwencjami posiadania nadwyżkowych kilogramów. W pierwszej chwili przychodzą na myśl aspekty wizualne. Wiadomo każdy z nas chce wyglądać jak i czuć się dobrze we własnym ciele, a nadmiar tkanki tłuszczowej nie kojarzy się z czymś atrakcyjnym. Jednak nie to co widać z zewnątrz, a wnętrze naszego ciała powinno nas martwić. Badania naukowe dowodzą, że konsekwencji zdrowotnych spowodowanych nadmierną ilością tej niepożądanej tkanki jest wiele.

Witamina D - witamina życia
Witamina D - witamina życia

Witamina D jest nazywana witaminą życia, ponieważ ma kluczowe znaczenie w funkcjonowaniu wielu narządów naszego organizmu i bez niej zachowanie zdrowia jest niemożliwe. Pomimo faktu, iż można pozyskać ją z pożywienia jak i ze słońca poprzez syntezę w skórze, aż 90% populacji naszego kontynentu cierpi na zbyt niski poziom tej witaminy w organizmie.

Zupa dnia – odżywczy krem warzywny
Zupa dnia – odżywczy krem warzywny

Zupa? Nie, dziękuję – jestem na diecie. Zostanę przy drugim daniu. To tylko dodatkowe, zbędne kalorie. Tak myśli wiele osób dbających o sylwetkę, ale czy na pewno mają oni rację? Zupy krem, w których podstawę stanowią warzywa są szczególnym przykładem zdrowego posiłku.

Fat but fit a choroby serca
Fat but fit a choroby serca

Najnowsze doniesienia naukowe dowodzą, że nadwaga lub otyłość zwiększa ryzyko wystąpienia choroby niedokrwiennej serca o 28% w porównaniu do osób o prawidłowej masie ciała, nawet jeśli osoby z nadwyżką kilogramów miały prawidłowe ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi jak i poziom cholesterolu. Jak okazuje się bycie "fat but fit" nie jest dobrym sposobem na życie. Pomimo dobrych wyników badań osoby wysportowane ale nadal z nadwagą są zagrożone chorobami serca w tym 4 krotnie większym ryzykiem zawału serca. Trzymanie masy ciała w ryzach powinno być priorytetem, tłumaczenie "mam trochę za dużo kilogramów ale ćwiczę" niestety nie uchroni nas od poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego