255 osób online (166 desktop_mac) (89 stay_primary_portrait)
Jesienne dania dla wegetarian. Oto 4 pyszne przepisy do wykorzystania!
Jesienne dania dla wegetarian. Oto 4 pyszne przepisy do wykorzystania!

Kiedy idą zimowe mrozy, wszyscy chętnie porzucamy sałatki i przestawiamy na dietę nieco bardziej kaloryczną. To czas, kiedy trudne może być utrzymanie diety wegetariańskiej - z natury lżejszej i mniej tłustej niż jadłospis mięsny. Idziemy z pomocą Waszej sylwetce i przedstawiamy Wam cztery proste pomysły, jak zaspokoić jesienny głód za pomocą wyłącznie jarskich składników.

6 składników, które sprawiają, że sałatki tuczą. Unikaj ich!
6 składników, które sprawiają, że sałatki tuczą. Unikaj ich!

Sałatki kojarzone są z dietą, dbaniem o linię oraz zdrowie. Jednak nie każda sałatka jest dietetyczna. Istnieje wiele dodatków które z tej fit przekąski mogą zrobić bombę kaloryczną.

Zaskakujące powody przybierania na wadze
Zaskakujące powody przybierania na wadze

Wzrost wagi wynikający z przyjmowania większej niż zwykle dawki kalorii lub zaprzestania ćwiczeń fizycznych, jest czymś zupełnie naturalnym. Nie należy się więc przejmować, tylko wziąć w garść i naprawić to, co się zniszczyło. Ale co, jeśli nie doszło do żadnych zmian w diecie lub ruchu fizycznym, a waga wciąż rośnie? To znaczy, że pojawił się problem i czas zastanowić się jaki.

Słodzone napoje do lamusa
Słodzone napoje do lamusa

Kiedy zapytasz mężczyznę o ulubione ciastko prawie pewne, że odpowie… kiełbasa. Wielu mężczyzn bowiem znacznie bardziej od słodkości ceni sobie smak soczystego steka czy śledzika. Niestety duża część z nich nie zwraca jednak uwagi na to, z jakich napojów korzysta w ciągu dnia. Mowa oczywiście o słodzonych napojach, które wypijane codziennie w dużych ilościach wpływają na pogorszenie stanu zdrowia.

11 skutecznych podpowiedzi dotyczących diety!
11 skutecznych podpowiedzi dotyczących diety!

Zapisałaś się na fitness i lodówkę masz zapakowaną zdrowymi produktami, ale waga nie chce iść w dół, a ty tracisz nadzieję? Istnieje wiele zdrowych porad odnośnie odżywiania, ale tych nigdy za mało. Przedstawiamy 11 podpowiedzi, które możesz wykorzystać w swojej diecie.

Burak – polski superfood
Burak – polski superfood

Buraki zostały docenione już w starożytnej Grecji i Rzymie. Uprawiane od dawna w polskim klimacie, absolutnie zasługują na miano „superwarzywa”. Na naszych stołach goszczą niestety zbyt rzadko. A szkoda, bo to niedrogie i bardzo cenne źródło wielu składników odżywczych. W diecie sportowców i kobiet powinny gościć szczególnie często. Dlaczego? Jest bardzo wiele powodów.

Jak podkręcić swój metabolizm? Oto 10 wskazówek!
Jak podkręcić swój metabolizm? Oto 10 wskazówek!

Za każdym razem, gdy przełykasz kęs kanapki lub wypijasz swój ulubiony koktajl, twoje ciało wykonuje ciężką pracę w celu przetworzenia składników odżywczych, które zjadłeś. Następnie żywność jest trawiona, a składniki odżywcze stają się paliwem potrzebnym dla prawidłowego funkcjonowania twojego organizmu. Twoje ciało pobiera energię z pokarmu poprzez proces zwany metabolizmem.

7 błyskawicznych sposobów na szczuplejszą talię w miesiąc!
7 błyskawicznych sposobów na szczuplejszą talię w miesiąc!

Zbliżający się wielkimi krokami sezon zimowy i święta to czas, gdy spożywamy więcej kalorycznych posiłków, a kiedy przychodzi wiosna zdajemy sobie sprawę, że musimy pozbyć się nadmiernych kilogramów i przygotować się do sezonu bikini. Nie musisz trzymać się ścisłej diety i biegać przez cały dzień, by mieć szczuplejszą talię. Oto siedem zasad, którymi należy się kierować, jeśli chcemy wyszczuplić swoją talię w mniej niż miesiąc!

Wpływ tkanki tłuszczowej na rozwój nowotworów
Wpływ tkanki tłuszczowej na rozwój nowotworów

Podejrzewam, że każdy zastanawiał się kiedyś nad konsekwencjami posiadania nadwyżkowych kilogramów. W pierwszej chwili przychodzą na myśl aspekty wizualne. Wiadomo każdy z nas chce wyglądać jak i czuć się dobrze we własnym ciele, a nadmiar tkanki tłuszczowej nie kojarzy się z czymś atrakcyjnym. Jednak nie to co widać z zewnątrz, a wnętrze naszego ciała powinno nas martwić. Badania naukowe dowodzą, że konsekwencji zdrowotnych spowodowanych nadmierną ilością tej niepożądanej tkanki jest wiele.

Zupa dnia – odżywczy krem warzywny
Zupa dnia – odżywczy krem warzywny

Zupa? Nie, dziękuję – jestem na diecie. Zostanę przy drugim daniu. To tylko dodatkowe, zbędne kalorie. Tak myśli wiele osób dbających o sylwetkę, ale czy na pewno mają oni rację? Zupy krem, w których podstawę stanowią warzywa są szczególnym przykładem zdrowego posiłku.

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego