102 osoby online (66 desktop_mac) (36 stay_primary_portrait)
Nowy trend – Cage Fitness
Nowy trend – Cage Fitness

Na fali popularności ćwiczeń inspirowanych sztukami walki powstał Cage Fitness – system ćwiczeń, który przypadnie do gustu większości mężczyzn.

Motywacja pod lupą naukowców
Motywacja pod lupą naukowców

U wielu osób motywacja do ćwiczeń z tygodnia na tydzień ulega wahaniom, a od tych wahań zależy poziom aktywności fizycznej. Naukowcy postanowili sprawdzić, jak motywacja do ćwiczeń wpływa na zachowanie się ludzi. Oto ich odkrycia.

Co za dużo, to niezdrowo
Co za dużo, to niezdrowo

Kiedy zmęczenie zwiastuje niebezpieczny stan i zagraża organizmowi? Co zrobić, gdy dopadnie nas przetrenowanie?

Liczy się tętno
Liczy się tętno

Trening warto planować, biorąc pod uwagę strefy tętna. Ich określenie oraz odpowiedni wybór pomogą nam w osiągnięciu celu, dobrym ukierunkowaniu naszych ćwiczeń oraz pozwolą na lepszą kontrolę formy.

Zdrowy nawyk – trening przez całe życie
Zdrowy nawyk – trening przez całe życie

Ze wszystkich stron słyszymy, że warto jest prowadzić aktywny tryb życia, często nawet podejmujemy takie próby. A właściwie dlaczego? I co ważniejsze, jak to zrobić, by wytrwać w treningowych postanowieniach?

Mięśnie trzeba mieć!
Mięśnie trzeba mieć!

Oczywiście każdy z nas ma mięśnie, jednak u każdego z nas stanowią one inny procent masy ciała. Tymczasem właśnie od proporcji masy mięśniowej do masy innych tkanek zależy zdrowie każdego z nas i tempo metabolizmu.

Trening obwodowy
Trening obwodowy

Chcesz ćwiczyć na siłowni, ale nie wiesz, od czego zacząć? Chciałbyś zgubić trochę tłuszczyku i zyskać ładne mięśnie? Trening obwodowy będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Nawadnianie w czasie treningu
Nawadnianie w czasie treningu

Dla prawidłowego działania organizmu człowiek potrzebuje około 2 litrów wody dziennie. Jednak jeśli regularnie ćwiczysz, powinieneś zwiększyć ilość przyjmowanych płynów. Oczywiście napój napojowi nierówny, dlatego warto zaplanować, co i kiedy będziemy pić.

ABC jogi
ABC jogi

Świetna na bóle pleców i dla kobiet w ciąży. Uczy koncentracji i przywraca elastyczność ciała. Joga - starożytna metoda ćwiczeń to moda, której warto ulec.

Trening kardio na dworze
Trening kardio na dworze

Aby spalić kalorie i wrócić do dobrej formy potrzebujesz specjalistycznego sprzętu i trenerskiej opieki? Nieprawda! Wystarczy ruch na świeżym powietrzu.

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego