357 osób online (232 desktop_mac) (125 stay_primary_portrait)
Jak przygotować zdrowe, domowe lody?
Jak przygotować zdrowe, domowe lody?

Wiosna i lato to pory roku, podczas których często sięgamy po pyszne, orzeźwiające lody. Gdy jednak prześledzimy ich skład podany na etykietach, prawdopodobnie już nie będą nam tak bardzo smakowały. Tłuszcze utwardzane, syropy cukrowe, emulgatory, polepszacze i barwniki – to sztandarowe składniki, które znajdziemy w większości kupnych lodowych smakołyków. Zamiast wybierać gotowe lody, warto przygotować je samodzielnie - będą zdrowe i pyszne! To naprawdę proste!

Dlaczego warto jeść sezonowe, lokalne owoce i warzywa?
Dlaczego warto jeść sezonowe, lokalne owoce i warzywa?

Późna wiosna i lato to znakomita okazja, by do codziennego menu włączyć większe ilości warzyw i owoców. Te ciepłe miesiące to właśnie okres, w którym mamy dostęp do bogactwa różnorodnych, kolorowych darów roślin. Warzywa i owoce są również znakomitym źródłem witamin i składników mineralnych, których tabletki multiwitaminowe nie zastąpią.

Jak wykorzystać pokrzywę w kuchni?
Jak wykorzystać pokrzywę w kuchni?

W kuchni najczęściej nie wykorzystujemy w pełni potencjału pokrzywy. Zwykle przygotowujemy z niej jedynie napary ziołowe lub herbatki. Tak naprawdę, pokrzywa może stać się prawdziwym przysmakiem i główną bohaterką wielu ciekawych i zdrowych potraw, jeżeli tylko „otworzymy się” na nowe smaki i połączenia różnych produktów żywnościowych. Mamy nadzieję, że dziś zachęcimy Was do kilku przepisów, w których bazą jest właśnie pokrzywa.

Pokrzywa - postrach z dzieciństwa, po który warto sięgnąć
Pokrzywa - postrach z dzieciństwa, po który warto sięgnąć

Dawniej zioła traktowane były z dużym szacunkiem (przypisywano im moce magiczne i lecznicze) i stosowane w medycynie ludowej jako remedia na wiele schorzeń organizmu. W dzisiejszych czasach poziom zainteresowania ziołolecznictwem i medycyną naturalną stopniowo wzrasta. Rośliny, posiadające lecznicze właściwości, traktuje się jako alternatywy leków bądź też jako środki wspomagające terapię. Powszechne jest również stosowanie ziół w kosmetyce i pielęgnacji ciała. Jedną z takich cenionych roślin jest właśnie pokrzywa.

Jak wykorzystać jagody Goji w kuchni?
Jak wykorzystać jagody Goji w kuchni?

W ostatnim artykule pisaliśmy trochę o bardzo modnych ostatnio jagodach Goji i zasadności wprowadzenia ich do codziennej diety. Jeżeli już zdecydujecie się na zakup tych owoców, powinniście dowiedzieć się również, jak smacznie i kreatywnie wykorzystać je w kuchni - by nie tylko skorzystać z ich właściwości prozdrowotnych, ale i smakowych!

Czy warto włączyć jagody Goji do diety?
Czy warto włączyć jagody Goji do diety?

Zwane nierzadko „super owocami", stają się coraz częściej stałym elementem naszej diety. Od ponad 2300 lat są stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej, jako ważny składnik terapeutyczny i leczniczy . Skoro można zauważyć zbiorową modę na jagody Goji, warto przyjrzeć się z bliska ich właściwościom i pozytywnym działaniu, ale również wspomnieć o zagrożeniach związanych ze stosowaniem tych owoców.

Jak nie marnować żywności?
Jak nie marnować żywności?

Marnowanie jedzenia to problem wręcz globalny! Na świecie wyrzuca się 1,3 mld ton jedzenia, co stanowi 1/3 całości produkowanej żywności. Ta liczba przeraża, a jednak w codziennym życiu nawet nie zauważamy sytuacji, w których zamiast odpowiednia wykorzystać zakupione produkty, nieświadomie je marnujemy. Jakie zamiany warto wprowadzić w swoim postępowaniu z żywnością, by zaprzestać zjawisku marnowaniu żywności?

5 faktów o warzywach i owocach, które musisz znać!
5 faktów o warzywach i owocach, które musisz znać!

Nastała wiosna, a wraz z jej nadejściem stragany zaczynają zapełniać się świeżymi warzywami. Niedługo pojawią się pierwsze sezonowe polskie owoce. Czy możemy je jeść bezkarnie w dowolnych ilościach i czy wszystkie sprzyjają szczupłej sylwetce?

7 mitów o wodzie, które trzeba znać
7 mitów o wodzie, które trzeba znać

Każdy z nas wie, że woda jest bardzo istotna dla człowieka, a jej regularna konsumpcja to ważny element zdrowego stylu życia. Zagadnienia związane z nawadnianiem organizmu i spożywaniem wody obrosły w wiele mitów i teorii, które często nie są poparte żadnymi naukowymi dowodami. Warto zwiększyć własną świadomość żywieniową i dowiedzieć się, które z popularnych i nadal powtarzanych informacji są po prostu nieprawdziwe.

Kwietniowe przysmaki ze straganu
Kwietniowe przysmaki ze straganu

Nastała wiosna, a wraz z jej nadejściem zwiększa się nasza ochota na lżejsze i świeższe menu. Przez ostatnie miesiące raczyliśmy się daniami z warzyw korzeniowych, mrożonek czy kiszonek. Zgodnie z kalendarzem warzywno-owocowym w kwietniu na nasze stoły może trafić: sałata, rzodkiewka, dymka, natka pietruszki, młoda botwinka, a pod koniec miesiąca także szparagi.

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego