540 osób online (351 desktop_mac) (189 stay_primary_portrait)
Hipo, izo czy hipertonik? A może woda z miodem?
Hipo, izo czy hipertonik? A może woda z miodem?

W trakcie aktywności fizycznej tracimy znaczne ilości wody, wraz z nią ubywa nam między innymi sodu i potasu, które są niezbędne aby zachować dobrą formę i samopoczucie. Ilość tych strat zależy od: intensywności wysiłku, jego długości, temperatury i wilgotności otoczenia oraz indywidualnych przemian każdego człowieka. Jeśli nie uzupełnisz tych strat może dojść do odwodnienia, które ma negatywny wpływ na wydolność i zdrowie. Co zatem wybrać by do tego nie dopuścić?

Nawodnienie w czasie wysiłku fizycznego
Nawodnienie w czasie wysiłku fizycznego

Woda stanowi 60-70% masy ciała dorosłego człowieka. To dużo, a zatem można się domyślać, że ma ona kluczowe znaczenie dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Żeby jednak mogła spełniać swoje zadania musi być stale dostarczana do organizmu. Zgodnie z zaleceniami powinno być to przynajmniej 6 szklanek wody dziennie.

Zdrowie biegaczy ekstremalnych
Zdrowie biegaczy ekstremalnych

Na przestrzeni ostatnich lat wzrosła na świecie liczba biegaczy uczestniczących w ultra maratonach, czyli biegach dłuższych od maratonu (ponad 42 km 195 m). Tymczasem jak dotąd nikt nie zajmował się badaniem wpływu takiego wysiłku na ludzki organizm. Temat ten wreszcie podjął Eswar Krishnan ze Stanford University School of Medicine. Mamy już pierwsze informacje o zdrowiu ultramartończyków.

Biegajcie boso!
Biegajcie boso!

Jedni zachwalają bieganie bez butów, inni straszą kontuzjami stóp, które grożą biegaczom zdejmującym buty. Najnowsze badania rozstrzygają ten dylemat.

Cel: 100 maratonów
Cel: 100 maratonów

Zacząłem biegać, żeby schudnąć. No i schudłem, a później znów przytyłem, ale bieganie zostało.

Etykieta biegacza
Etykieta biegacza

Czy wiesz, że tak jak przy stole, tak i w czasie biegu masowego obowiązują zasady dobrego wychowania? Przeczytaj jakie!

Biegiem po dłuższe życie
Biegiem po dłuższe życie

Regularny jogging wydłuża życie – donoszą naukowcy z Copenhagen City Heart. To najnowsze doniesienia na ten temat, z którymi warto się zapoznać i... zacząć wreszcie biegać!

Wysiłek fizyczny jest jak narkotyk
Wysiłek fizyczny jest jak narkotyk

Ostatnie stulecia zamieniły ludzi w istoty spędzające czas na siedząco. Życie pełne ruchu i wysiłku wymieniliśmy na życie wygodne i mało aktywne. Ta zmiana stanowczo nam nie służy!

Co to jest steady state?
Co to jest steady state?

Kiedy w czasie wysiłku dostajesz skrzydeł i masz wrażenie, że możesz biec, jechac na rowerze, czy na biegówkach całą wieczność, osiągasz stan nazywany fachowo steady state. Jak szybko wprowadzić organizm w ten stan?

Biegaczu! Ćwicz stopy!
Biegaczu! Ćwicz stopy!

Nie każdy wie, że jednym z elementów treningu biegowego powinny być ćwiczenia stóp. Warto o nich pamiętać, gdyż mogą uchronić przed wieloma przykrymi niespodziankami.

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego