W największym badaniu jakie kiedykolwiek przeprowadzono w celu zbadania skutków wysiłku fizycznego na pacjentów kardiologicznych dokonano odkrycia, że ruch w przypadku kobiet zmniejsza ryzyko śmierci o 26%, a u mężczyzn o 10%.
Najczęstsza diagnoza jaką słyszymy od ortopedy to zmiany zwyrodnieniowe szyjnego odcinka kręgosłupa - nic się nie da zrobić. Ale czy na pewno? Przede wszystkim należy zacząć od tego, co dokładnie jest źródłem bólu.
Nie każde ćwiczenie przynosi ulgę w bólu pleców. Sprawdź, na które ćwiczenia warto poświęcić czas, gdy boli cię krzyż, a których unikać jak ognia.
Konsole do gier, na których można bawić się w sport wzbudzają mieszane uczucia i często oskarżane są o powodowanie kontuzji u osób, które wstając wprost z kanapy podejmują się intensywnych ćwiczeń. Okazuje się jednak, że tego typu gry mogą pomóc pacjentom szpitali.
Gdy ciało otrzymuje odpowiedni impuls, aktywuje proces samoleczenia, a jego efekty często można zobaczyć niemal natychmiast.
Bóle kręgosłupa to jedna z najczęstszych, ludzkich dolegliwości. Szacuje się, że od 75 do 85% ludzi cierpi albo będzie cierpiało w swoim życiu z powodu bólu kręgosłupa, a choroby odcinka lędźwiowego kręgosłupa są najczęstszą przyczyną niesprawności ludzi po 45 roku życia.
Masaż stosuje się nie tylko do relaksacji. Odpowiedni dotyk, jego siła i kierunek ruchu oddziałują na cały organizm, dzięki czemu masaż ma szerokie zastosowanie w rehabilitacji.
Tenis ziemny jest dyscypliną, którą uprawia znacząca liczba osób, także starszych. Większość urazów nękających tenisistów jest natury przeciążeniowej. Skąd się biorą te kontuzje, czego dotyczą i jak im zapobiegać?
Fizykoterapia jest jedną z ze składowych fizjoterapii (rehabilitacji). Znajduje ona szerokie zastosowanie we spomaganiu procesu regeneracji tkankek w różnego rodzaju schorzeniach i kontuzjach.
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego