Dowiedz się, co pomaga ograniczyć ból kolan, a co go nasila. Oto osiem najważniejszych zaleceń dla każdego, komu ból przypomina o istnieniu stawów kolanowych.
Zobacz, co Cię czeka, jeśli nie przygotujesz się odpowiednio do wyjazdu na narty. Jeszcze nie jest za późno - polecamy video treningi "Przygotowanie do nart".
Trening na siłowni z dużymi obciążeniami, fitness wymagający wielu forsownych ćwiczeń czy wysiłek aerobowy w formie np. joggingu mogą doprowadzić do nakładających się w czasie urazów.
Po każdym urazie następują trzy fazy gojenia się tkanek miękkich. Dowiedz się, w jaki sposób organizm walczy z kontzujami i jak mu w tym pomóc.
Kobiety są bardziej narażone na kontuzje niż mężczyźni i wiadomo już, że nie wynika to jedynie z ich budowy anatomicznej.
Skoki na ogrodowej trampolinie to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych? Tylko wtedy, gdy zastosuje się kilka zasad.
Klucz do unikania powtarzających się urazów kostek leży w okolicy bioder i kolan - twierdzą naukowcy.
Urazom oraz kontuzjom towarzyszą stany zapalne, które często wymykają się spod kontroli organizmu, co utrudnia terapię oraz ogranicza rehabilitację. Jedną z przyczyn takich zaburzeń jest nieodpowiednia dieta.
Współczesne kolarstwo to wiele różnych dyscyplin, gdzie „kraksy” i „dzwony” są wliczone w ryzyko uprawiania tego sportu, a ból pleców czy kolana poczuł prawie każdy kolarz. Jakie zatem kontuzje są najczęstsze i jak można wpłynąć na zmniejszenie ryzyka ich odniesienia?
Urazy stawów skokowych są jednymi z najczęściej występujących w sporcie profesjonalnym jak i amatorskim. Uszkadzanymi podczas tych urazów strukturami są zwykle więzadła, m.in.: więzadło strzałkowo-skokowe przednie.
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego