554 osoby online (360 desktop_mac) (194 stay_primary_portrait)
Zaburzenia snu a aktywność seksualna
Zaburzenia snu a aktywność seksualna

Zaburzenie snu to powszechnie występująca dolegliwość mogąca przerodzić się w stan chorobowy. Cierpią na nią osoby posiadające stresującą pracę, z zaburzeniami psychicznymi, czy mężczyźni z przerostem prostaty. Pomimo to okazuje się, że ta przypadłość częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Czym jest to spowodowane, jakie ma skutki i jak jej zaradzić dowiecie się w dalszej części artykułu.

Bieg po sprawniejszy mózg
Bieg po sprawniejszy mózg

Wiele osób, jako postanowienie noworoczne obrało sobie za cel zacząć regularnie biegać albo zdobyć w nowym roku wymarzone 10, 20 km. Jednak niektórym z nas, aby je zrealizować potrzeba nie tylko chęci, ale również świadomości pozytywnego oddziaływania aktywności fizycznej na organizm człowieka. W dalszym ciągu nie czujesz się w pełni przekonany? W takim razie mam dla Ciebie bombową informacje. Ostatnie badania przeprowadzone w oparciu o wyniki rezonansu magnetycznego, pokazały, że mózg osób aktywnie spędzających czas np. biegaczy, wykazywał większą łączność funkcjonalną, niż u osób, które prowadzą siedzący tryb życia.

Jak schudnąć bez odchudzania - część 2
Jak schudnąć bez odchudzania - część 2

W dniu wczorajszym zastanawialiśmy się wspólnie, w jaki sposób wybrać nawyki, które należy poprawić, aby osiągnąć zdrowie, wymarzoną figurę oraz poprawę sprawności. Oto ciąg dalszy. Zaciekawiony? A więc zaczynamy.

Jak schudnąć bez odchudzania - część 1
Jak schudnąć bez odchudzania - część 1

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku zwykle wysilamy się na sprecyzowanie noworocznych postanowień, które odmienią nasze życie. Często postanowienia te dotyczą pozbycia się zbędnych kilogramów. W tym roku jednak spróbuj do tego podejść w inny sposób. Zamiast mówić "Schudnę 10 kilogramów" obiecaj sobie, np., że zaczniesz ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu i będziesz pił minimum 1,5 litra wody dziennie. Wybierz dwa, trzy zdrowe nawyki żywieniowe lub związane z aktywnością fizyczną, z którymi do tej pory miałeś problem i wdróż je w życie. Wówczas na pewno uda Ci się osiągnąć cel, w sposób korzystny dla Twojego zdrowia.

8 kroków, które zagwarantują Ci sukces Noworocznych Postanowień!
8 kroków, które zagwarantują Ci sukces Noworocznych Postanowień!

Większość z nas nie ma większego problemu z wyznaczeniem swoich celów. Po chwili zastanowienia jesteśmy w stanie określić swoje życiowe priorytety lub to, co na danym etapie życia jest dla nas ważne. Zdecydowanie trudniejszym zadaniem jest ich realizacja.. "Schody", które musimy pokonać, wielokrotnie są kręte i strome, co jest źródłem wielu frustracji.

10 niezawodnych sposobów by znaleźć czas na ćwiczenia!
10 niezawodnych sposobów by znaleźć czas na ćwiczenia!

Pierwszą wymówką przed podjęciem ćwiczeń, jaka przychodzi na myśl, jest brak czasu. Każdy z nas jest zapracowany. Na głowie mamy wiele spraw, które muszą być załatwione tu i teraz. Żyjemy z dnia na dzień, w pośpiechu. Jednak zauważ, że znajdzie się ktoś, kto jest tak samo lub nawet bardziej zapracowany od Ciebie, a wykonuje w tym momencie trening. Jeśli na chwilę się zatrzymasz i przyjrzysz się dokładniej swojemu planowi dnia, odkryjesz, że masz czas na aktywność fizyczną. Pamiętaj, zasługujesz, by mieć w ciągu dnia, czas dla siebie!

Vacu Activ  - dodatkowe wsparcie dla diety i treningu
Vacu Activ - dodatkowe wsparcie dla diety i treningu

Vacu Activ Body Shape jest nowym, niepowtarzalnym urządzeniem które w połączeniu z odpowiednią dietą i treningiem daje rewelacyjne efekty odchudzania. Umożliwia ćwiczenie na bieżni wykorzystując wiele korzyści podciśnienia i podczerwieni. Urządzenie skonstruowano tak by spełniało oczekiwania zarówno początkujących jak i zaawansowanych użytkowników.

Hipo, izo czy hipertonik? A może woda z miodem?
Hipo, izo czy hipertonik? A może woda z miodem?

W trakcie aktywności fizycznej tracimy znaczne ilości wody, wraz z nią ubywa nam między innymi sodu i potasu, które są niezbędne aby zachować dobrą formę i samopoczucie. Ilość tych strat zależy od: intensywności wysiłku, jego długości, temperatury i wilgotności otoczenia oraz indywidualnych przemian każdego człowieka. Jeśli nie uzupełnisz tych strat może dojść do odwodnienia, które ma negatywny wpływ na wydolność i zdrowie. Co zatem wybrać by do tego nie dopuścić?

Nawodnienie w czasie wysiłku fizycznego
Nawodnienie w czasie wysiłku fizycznego

Woda stanowi 60-70% masy ciała dorosłego człowieka. To dużo, a zatem można się domyślać, że ma ona kluczowe znaczenie dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Żeby jednak mogła spełniać swoje zadania musi być stale dostarczana do organizmu. Zgodnie z zaleceniami powinno być to przynajmniej 6 szklanek wody dziennie.

Zbędny i niezbędny sprzęt podczas treningu w domu.
Zbędny i niezbędny sprzęt podczas treningu w domu.

Trenujesz w domu? Decyzja podjęta. Super! Najważniejsze aby jasno ustalić plan i miejsce działania. Teraz już tylko zostaje przygotowanie swojego własnego treningowego atelie. Jak to zrobić? Nie martw się, my Ci w tym pomożemy. Z Nami nie będziesz musiał/a wydać fortuny na drogie sprzęty. Wystarczą podstawowe przyrządy i troszkę kreatywności.

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego