548 osób online (356 desktop_mac) (192 stay_primary_portrait)
Dbasz o dziecko? Spraw, by się ruszało!
Dbasz o dziecko? Spraw, by się ruszało!

Naukowcy odkryli ważny związek między aktywnością fizyczną dzieci a rozwojem ich mózgów. To dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat zapewniać dzieciom zdrową dwakę ruchu. Dzięki niej aktywny przedszkolak zmieni się w przyszłości w dobrego ucznia!

Sztuka nieustannej motywacji
Sztuka nieustannej motywacji

Najtrudniej jest zebrać się w sobie i rozpocząć trening – to wiedzą wszyscy, którzy zaczęli ćwiczyć regularnie. Nawet oni jednak po pewnym czasie zwalniają tempo i tracą motywację. Jak sobie z tym radzić?

Ćwicz skuteczniej i bezpieczniej!
Ćwicz skuteczniej i bezpieczniej!

Oto lista przecenianych ćwiczeń i propozycje ćwiczeń alternatywnych, które dają lepszy efekt w krótszym czasie. Każdy kulturysta prychnie na te rady, ale one przeznaczone są dla ludzi, którzy dbają o sprawność i formę, a nie o zbudowanie imponującej muskulatury, czyli właśnie dla ciebie.

Na temat cukru słów kilka
Na temat cukru słów kilka

Nie wyobrażasz sobie dnia bez choćby odrobiny słodkiej przyjemności? Nic dziwnego, bo jedzenie słodyczy poprawia humor i sprawia, że na chwilę zapominamy o troskach dnia codziennego. Niestety za duża ilość cukru w diecie niesie ze sobą poważne konsekwencje. Na szczęście istnieją zdrowsze jego zamienniki.

Motywacja z muzyki
Motywacja z muzyki

W ciągu ostatnich 10 lat rzucono więcej światła na to, dlaczego muzyka jest dla wielu ludzi nieodłącznym elementem treningu i dlaczego warto ćwiczyć ze słuchawkami na uszach.

Ruszaj się, nawet bez planu!
Ruszaj się, nawet bez planu!

Każdy wie, że ruch warunkuje zdrowie nie tylko fizyczne. Regularna aktywność fizyczna jest także filarem sprawności umysłowej. Czy dbając o intelekt trzeba stawiać na jakąś konkretną formę ruchu lub rodzaj ćwiczeń?

Prawda o resweratrolu
Prawda o resweratrolu

Każdy, kto słyszał o resweratrolu, z pewnością był nim zachwycony. Przypisywano mu cudwone właściwości - miał stanowić idealne uzupełnienie treningu i umożliwiać osiąganie lepszych wyników sportowych. Najnowsze badania rzucają nowe światło na jego działanie.

Zmotywuj się - ciekawe informacje o fitnessie
Zmotywuj się - ciekawe informacje o fitnessie

Co ty wiesz o fitnessie...? Podajemy fakty i mniej typowe informacje o aktywności fizycznej. Część z nich ma szansę cię zmotywować do ćwiczeń, a część dać impuls do bardziej przemyślanego planowania treningów. Miłej lektury!

Monotonny trening to błąd
Monotonny trening to błąd

Obiecałeś sobie, że będziesz regularnie ćwiczyć, udało ci się wytrwać w postanowieniu, doczekałeś się pierwszych efektów i… kolejnych już nie ma. Co się stało? Przyszedł czas na zmiany.

Nadmiar wody może zaszkodzić
Nadmiar wody może zaszkodzić

Ciągle słyszysz: pij dużo wody, a już na pewno nie mniej niż dwa litry dziennie. A jeśli ćwiczysz, musisz się nawadniać jeszcze bardziej. Tymczasem nadmiar wypitej wody może pozbawić cię życia...

Regionalny Program Operacyjny

Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego