Rozpoczął się wyjątkowy projekt naukowców z amerykańskiej kliniki Mayo. Będą oni badali organizmy himalaistów podczas wyprawy na Mount Everest. To naturalne laboratorium ma pomóc ludziom w podeszłym wieku, chorym na serce i otyłym.
Brazylijscy naukowcy odkryli, że regularne ćwiczenia aerobowe mogą pomóc pacjentom cierpiącym na astmę.
Skoki na ogrodowej trampolinie to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych? Tylko wtedy, gdy zastosuje się kilka zasad.
Klucz do unikania powtarzających się urazów kostek leży w okolicy bioder i kolan - twierdzą naukowcy.
Właśnie zostałaś mamą? Przez najbliższe trzy miesiące unikaj ćwiczeń obciążających stawy.
Gdy ciało otrzymuje odpowiedni impuls, aktywuje proces samoleczenia, a jego efekty często można zobaczyć niemal natychmiast.
Wykonaj prosty test i zobacz, jakie jest twoje ryzyko śmierci w nadchodzących 10-20 latach.
Bóle kręgosłupa to jedna z najczęstszych, ludzkich dolegliwości. Szacuje się, że od 75 do 85% ludzi cierpi albo będzie cierpiało w swoim życiu z powodu bólu kręgosłupa, a choroby odcinka lędźwiowego kręgosłupa są najczęstszą przyczyną niesprawności ludzi po 45 roku życia.
Urazom oraz kontuzjom towarzyszą stany zapalne, które często wymykają się spod kontroli organizmu, co utrudnia terapię oraz ogranicza rehabilitację. Jedną z przyczyn takich zaburzeń jest nieodpowiednia dieta.
Współczesne kolarstwo to wiele różnych dyscyplin, gdzie „kraksy” i „dzwony” są wliczone w ryzyko uprawiania tego sportu, a ból pleców czy kolana poczuł prawie każdy kolarz. Jakie zatem kontuzje są najczęstsze i jak można wpłynąć na zmniejszenie ryzyka ich odniesienia?
- chevron_left
- 1 ...
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- chevron_right
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego